Strona główna » Startują Dni Morza 2018!!! Szczecin stolicą Morskiej Polski!

Startują Dni Morza 2018!!! Szczecin stolicą Morskiej Polski!

by ZOZŻ

walyJuż tylko minuty dzielą nas od największego wydarzenia tego lata! Dni Morza_Sail Szczecin pomału się rozpoczynają. Są już stoiska i wesołe miasteczka, przypłynęły pierwsze jednostki. Piątek będzie pełen wrażeń. Zapoznajcie się z programem (do pobrania), i nie przegapcie niczego! Już o godz. 13:00 przy Nabrzeżu Starówka z udziałem orkiestry uroczyście powitany zostanie Sedov, największy na świecie szkolny żaglowiec. Przypominamy, że jednostki będą dostępne dla mieszkańców i turystów (z wyjątkiem godzin, w których odbywają się rejsy i wydarzenia zamknięte na pokładach) w piątek od 15:00 do 19:00, w sobotę od 10:00 do 20:00 i w niedzielę od 10:00 do 15:00. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny

O godzinie 14:30 zapraszamy na uroczyste podniesienie bandery na maszcie imienia Kapitana Konstantego Maciejewicza, które będzie symbolicznym powitaniem tego morskiego symbolu Szczecina w nowym miejscu – na Łasztowni. Zapraszamy na Bulwar Gdyński. Uroczystość będzie miała typowo żeglarski charakter. Oprócz podniesienia bandery, nastąpi również tzw. wybicie szklanek, a młodzi uczniowie Centrum Żeglarskiego zaprezentują sylwetkę patrona masztu i historię samej konstrukcji. W uroczystości uczestniczyć będą również członkowie rodziny „Kapitana Kapitanów”.

Oprócz tego od godziny 13:00 czynne będą już wesołe miasteczka, Jarmark Pod Żaglami. Będzie można odwiedzić Festiwal Foodtrucków, Strefę Dziecięcą i Strefę sportu na Łasztowni. Warto wygospodarować sobie także czas na popołudniowe i wieczorne koncerty. Od godziny 18:30 na scenie pływającej zobaczyć będzie można zespoły Stary Szmugler, Beltaine, Dair i Sklep z Ptasimi Piórami. Scena Główna to uczta dla miłośników polskiej muzyki rozrywkowej! O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert Lanberry, po niej o godzinie 20:30 zaśpiewa Natalia Szroeder, a na deser o 22:05 Lady Pank!!
Więcej informacji na stronie dnimorza.szczecin.eu

Zobacz: Program dnii morza Szczecin 2018

Pozdrawiamy Biuro prasowe Dni Morza_Sail Szczecin tel. 695 692 466

Powiązane artykuły