Strona główna » Akademickie Żeglarskie Mistrzostwa Szczecina. Po raz pierwszy, jużź w sobotę…

Akademickie Żeglarskie Mistrzostwa Szczecina. Po raz pierwszy, jużź w sobotę…

by ZOZŻ

plakat (1)Już jutro, czyli w sobotę 16 bm. , na Odrze – od strony Łasztowni – – odbędą się pierwsze Regaty o Akademickie Mistrzostwo Szczecina Regaty będą pierwszymi zawodami sportowymi tego typu w historii naszego regionu, a ich pomysłodawcą są w studenci naszej Akademii Morskiej, z sekcji żeglarskiej tutejszego AZS. Regaty rozpoczną się w sobotę o godz. 11, w okolicach North East Mariny. Dzień wcześniej, 15 czerwca, w godzinach popołudniowych, a także 16 czerwca rano przed zawodami, planowane są także treningi (nie będące oficjalnie częścią zawodów)

Flotę będzie stanowić sześć identycznych jachtów balastowych typu TOM 28, dostarczonych przez MT Partners. Są to światowej klasy jachty, które już wielokrotnie sprawdziły się w wielu regatach w naszym Okręgu.W regatach uczestniczyć będą studenci trzech szczecińskich uczelni: • Akademii Morskiej w Szczecinie
• Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
• Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Oprócz regat zaplanowany jest na Wyspie Grodzkiej piknik żeglarski, na który serdecznie zapraszamy. Organizatorami imprezy jest spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Partnerami imprezy są Miasto Szczecin, MT Partners, North East Marina oraz Akademia Morska w Szczecinie.
Termin: 16 czerwca 2018 r. (sobota), godz. 11-20.
Miejsce: North East Marina – Wyspa Grodzka 1, Szczecin, Rzeka Odra
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2098703667051593/

Zespół ds. Promocji Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o. o.

Powiązane artykuły