Strona główna » Wyruszają w rocznicowy REJS ODKRYWCÓW! Do miast partnerskich Szczecina

Wyruszają w rocznicowy REJS ODKRYWCÓW! Do miast partnerskich Szczecina

by ZOZŻ

ZAPROSZENIEW sobotę, 23 czerwca 2018 r. o godz. 13.30 przy Nabrzeżu Pasażerskim, odbędzie się pożegnanie załóg jachtu s/y Dar Szczecina i s/y Urtica oraz żaglowca STS Kapitan Borchardt, które wyruszają w „Rejs Odkrywców – Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina”. Program wyprawy wpisuje się w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Załogi przygotowały specjalne prezentacje o Szczecinie, które przedstawią w zaprzyjaźnionych miastach. Na szlaku ich eskapady znajdą się miasta partnerskie Szczecina – Esbjerg, Bremehaven, Lubeck, Rostock, Greifswald, Kłajpeda i Malmö.

Rejsy odbędą się podczas wakacji, w podziale na cztery etapy: dwa pierwsze w dniach 23 czerwca – 20 lipca, a kolejne w dniach 13 sierpnia – 1 września. Organizatorem Rejsów Odkrywców Szlakiem Miast Partnerskich Szczecina jest Miasto Szczecin, a realizatorem i koordynatorem w ramach Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej – Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie. Rejsy dofinansowane są przez Gminę Miasto Szczecin.

Na 23 czerwca 2018 r. godz. 13.30, Nabrzeże Pasażerskie na wysokości Dworca Morskiego – zapraszamy zainteresowanych dziennikarzy i fotoreporterów.
Informacje dodatkowe: Zostały jeszcze pojedyncze miejsca w projekcie “Rejsy Odkrywców”. Osoby zainteresowane dołączeniem do wyprawy, zachęcam do kontaktu z sekretariatem Pałacu Młodzieży (tel. 91 422 52 61)

W poniedziałek i czwartek (18 – 21 czerwca), od godz. 17:30 w auli i sali 106 Pałacu Młodzieży odbędzie się szkolenie załóg. W tym czasie będzie obecna również cała kadra, która weźmie udział w rejsie.
Ilość uczestników we wszystkich rejsach: 160 osób załogi (młodzież 12-19 lat) i 40 osób kadry.

Pozdrawiam, Monika Wilczyńska starszy specjalista Dział Organizacyjny Pałac Młodzieży –
tel. 914225261 wew. 36 tel. kom.784 095 909 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiązane artykuły