Strona główna » Październikowe posiedzenie Zarządu PZŻ. Dobrze w Trzebieży, Medale PZŻ dla naszych

Październikowe posiedzenie Zarządu PZŻ. Dobrze w Trzebieży, Medale PZŻ dla naszych

by ZOZŻ

Kolejne tegoroczne posiedzenie Zarządu PZŻ odbyło się w środę 10 października 2018 r. w Warszawie. Podczas posiedzenia podane zostały kolejne informacje na temat stanu realizacji inwestycji, w tym prac modernizacyjnych Portu Jachtowego w Trzebieży, gdzie prace idą pełną parą, co relacjonował wiceprezes ZOZŻ Zbigniew Jagniątkowski. Zatwierdzone też zostały kolejne odznaki i medale PZŻ, w tym za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego które przyznano m.in. naszym kolegom – Piotrowi Owczarskiemu oraz Markowi Świderskiemu. Wszystkim wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

Na wstępnie Zarząd PZŻ podjął decyzję o ujednoliceniu regulaminów wszystkich komisji PZŻ. Następnie dokonano oceny stanu realizacji wdrożenia wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki w odniesieniu do Kodeksu dobrego zarządzania dla polskich związków sportowych.

Tradycyjnie już jednym z punktów posiedzenia Zarządu były sprawy majątkowo-inwestycyjne oraz finansowe. Podczas ich omówienia podano kolejne informacje na temat stanu realizacji inwestycji Nowa Marina Gdynia i prac modernizacyjnych Portu Jachtowego Trzebież. Dużo dzieje się w Trzebieży, gdzie prace idą pełną parą. W znacznym stopniu wyremontowany został już budynek główny, który został już ocieplony oraz wykonane zostały wszystkie niezbędne prace wewnątrz. Poza tym w zaawansowanym stopniu znajduje się już także przygotowanie placu postojowego dla jachtów, i miejsc parkingowych. W trakcie budowy są również drogi dojazdowe. W tym samym czasie prowadzone są także prace w basenie jachtowym. To pokazuje, że odbudowa kultowej mariny oraz ośrodka szkoleniowego w Polsce jest coraz bliższa realizacji.
W obszarze spraw sportowych podsumowano wyniki naszych kadrowiczów w minionym sezonie. Ponadto wiceprezes ds. sportu przedstawił zaktualizowany zarys koncepcji szkolenia kadr narodowych PZŻ, który został zaprezentowany trenerom na początku września br.

Z kolei w obszarze spraw szkoleniowych przedstawiono raport ze współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych w zakresie opracowania opisów kwalifikacji zawodowych PZŻ, oraz zadecydowano o podjęciu działań celem organizacji spotkania z instruktorami szkolącymi kadrę instruktorską, które odbędzie się podczas Targów Boatshow 2018 w Łodzi, w dniach 9-11 listopada.
Zarząd PZŻ przyznał odznakę „Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego”, którą uhonorowani zostali Piotr Kundera, Zdzisław Skadłubowicz, Dariusz Szpilski, Maciej Dowhyluk i Stefan Krzekotowski. Ponadto przyznano także Medale za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego. W tym gronie znaleźli się Janusz Marek Taber, Agata Glac, Marian Krupa, Bogusław Graboń, Tadeusz Kaprowicz, Lech Królak, Michał Nitschke, Mirosław Olczak, Piotr Owczarski oraz Marek Świderski. Wszystkim wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

W obszarze spraw organizacyjno-statutowych podjęto decyzję o przyjęciu w poczet członków zwyczajnych PZŻ Stowarzyszenia YACHTIG.EDU.PL z siedzibą w Warszawie, a do grona członków wspierających PZŻ Klubu Sportowego Kana Sport z siedzibą w Tarnowie i Klubu Żeglarskiego Głowno Ligi Ochrony Przyrody z siedzibą w Głownie. PZŻ objął też patronatem Festiwal Filmów Żeglarskich Jacht Film 2018, który odbędzie się już w listopadzie w Warszawie. Podsumowano również ogólnopolski program Polska Bandera, który przeprowadzony został w sierpniu w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

opublikowano: 15.10.2018 autor: ew/pya.org.pl

Powiązane artykuły