Strona główna » USA – Puchar Świata w żeglarstwie 2019! Wśród 18 Polaków trójka z SEJK Pogoń!!!

USA – Puchar Świata w żeglarstwie 2019! Wśród 18 Polaków trójka z SEJK Pogoń!!!

by ZOZŻ

1 ME Laser Split Jakub Rodziewicz 2016Ponad 650 żeglarzy z 59 krajów, wśród nich 18 Polaków, weźmie udział w drugich w sezonie 2018/19 regatach Pucharu Świata, które we wtorek 29 bm. rozpoczną się w Miami na Florydzie w USA. Wśród najlepszych reprezentantów Polski, w kilku klasach, o medale walczyć będzie trójka naszych czołowych kadrowiczów PZŻ z SEJK Pogoń, w tym Agnieszka Skrzypulec w klasie 470, oraz Jakub Rodziewicz i Tadeusz Kubiak w klasie Laser Standard. Trzymajmy kciuki…

 

W klasie 470 biało-czerwonych barw będzie broniła w USA najlepsza obecnie załoga, którą tworzą Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń). Polki podczas pierwszych regat Pucharu Świata we wrześniu 2018r. w japońskiej Enoshimie zajęły ósme miejsce, a w zakończonych kilka dni przed obecną imprezą w Miami mistrzostwach Ameryki Północnej uplasowały się na czwartej pozycji.
Z kolei w klasie Laser Standard zobaczymy aż czterech Polaków. O jak najlepsze miejsca walczyć będą Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), Jakub Rodziewicz i Tadeusz Kubiak (obaj SEJK Pogoń Szczecin), i Dawid Kania (ŻLKS Poznań).

Przypomnę, że cała nasza trójka niedawno odbierała w „Jachtowej” wyróżnienia podczas Podsumowania Sezonu ZOZŻ 2018, teraz trzymajmy kciuki za ich występ w USA! Warto też dodać, że kolejnych dwóch zawodników SEJK Pogoń – Seweryn Wysokiński i Jan Krasodomski – wchodzi w skład 7-osobowej Kadry Narodowej Juniorów w klasie 470 w 2019 r.; do 30 grudnia 2020 r. sponsorem tej kadry będzie Polska Spółka Gazownictwa. Najważniejszymi w sezonie 2019 będą dla nich lipcowe młodzieżowe mistrzostwa świata w Słowenii, potem mistrzostwa Europy w Hiszpanii, i wreszcie wrześniowe mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Wszystkim najlepszym zawodnikom – seniorom i juniorom – SEJK Pogoń, najlepszego w naszym Okręgu żeglarskiego klubu sportowego, gorąco życzymy medalowych wyników w sezonie 2019!!!

Wybrał – Wiesław Seidler

Powiązane artykuły