Strona główna » Zapowiada się ciekawy Sezon 2019…dla każdego coś żeglarskiego!

Zapowiada się ciekawy Sezon 2019…dla każdego coś żeglarskiego!

by ZOZŻ

polkolonie (1)Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że lada moment miłośnicy wiatru i wody wyjdą z hangarów, wrócą na wodę, i zaczną przygotowywać się do nowego sezonu 2019, a ten w naszym Centrum Żeglarskim zapowiada się bardzo intensywnie. Regaty, obozy, półkolonie, 50-lecie „Daru Szczecina”, rejsy oraz szkolenia żeglarskie i motorowodne – tak w wielkim skrócie można zapowiedzieć główne atrakcje w naszym kalendarzu nadchodzącego sezonu 2019! Zapraszamy!!! (czytaj więcej)

 

Regaty

W kalendarzu wydarzeń na sezon 2019 znajdziemy aż 14 sportowych regat. Pierwsze zawody odbędą się już w kwietniu, a ostatnie we wrześniu. W tym roku będziemy mieć jubileuszowe, bo 50. regaty Pucharu Dnia Dziecka. Tradycyjnie, regaty będą okazją do walki dla żeglarzy z różnych klas, m.in. Optimist, Laser, 505 oraz BIC Techno i jachtów kabinowych. Część z imprez odbędzie się we współpracy z poszczególnymi klasami i Klubem Sportowym CŻ. Szczegółowy plan sportowych zmagań znajdziecie Państwo na naszej stronie https://www.centrumzeglarskie.pl/ w zakładce „regaty”.

Obozy i półkolonie

Organizacja regat, to tylko część tego, co nas czeka w nadchodzącym sezonie. Jak co roku zachęcamy dzieci i młodzież do spędzania z nami wakacji. Już dzisiaj można zapisać się na letnie obozy, podczas których będzie można poznać tajniki żeglarstwa, odkryć ciekawe zakątki wodne na otaczających nas akwenach i nawiązać nowe znajomości. Na chętnych czekają cztery obozy: skiperowy, „optymistyczny”, turystyczny i kajakowy. Dokładne opisy obozów znajdują się na naszej stronie internetowej https://www.centrumzeglarskie.pl/oferta/obozy Wiązanie węzłów, bezpieczny wypoczynek na wodzie, aktywnie spędzony czas, mnóstwo ciekawych doświadczeń i dobrej zabawy, to nic innego jak wakacyjne półkolonie wCŻ. W tym roku nasi instruktorzy zaopiekują się dziećmi i młodzieżą w wieku 7-14 lat, przez sześć wakacyjnych tygodni. Każdy turnus będzie trwać od poniedziałku do piątku, w godz. 8:30 – 16:00. Rekrutacja staruje już 1 kwietnia. Szczegóły na https://www.centrumzeglarskie.pl/oferta/polkolonie

Rejsy i szkolenia

Przez cały sezon będzie można odbyć u nas rejsy i szkolenia, również takie, dzięki którym zdobędziemy żeglarskie uprawnienia. A już w marcu rozpoczniemy nabór do żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2019. Granatowo-bordowa załoga już po raz 17. będzie promować Szczecin, tym razem podczas wyścigu na Morzu Północnym.

Tu też będziemy

Szkolmy żaglowiec wojenny „Juan Sebastian de Elcano” będzie jedną z największych i najpiękniejszych gwiazd, jakie zacumują w Szczecinie podczas naszyc tegorocznych Dni Morza. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Ten czerwcowy weekend będzie obfitował w żeglarskie opowieści, doskonałą zabawę i wiele atrakcji. Będzie to także okazja do świętowania 50-lecia „Daru Szczecina”, jednostki, która cały czas rozsławia nasze miasto. Tak w dniach 14-16 czerwca widzimy się na Wałach Chrobrego i szczecińskiej Łasztowni, a niespełna miesiąc później przypłyną do nas tradycyjnie flisacy z podkarpackiego Ulanowa, i wspólnie będziemy celebrować Dni Odry oraz XXIV Flis Odrzański.

Zajęcia i schronisko

Sezon sezonem, ale Centrum Żeglarskie tak naprawdę funkcjonuje przez cały rok. Bez względu na porę roku odbywają się regularne zajęcia w sekcjach żeglarskich, kajakowej i windsurfingowej, łącznie z zimowymi bezpłatnymi szkoleniami w każdą środę, dla wszystkich chętnych. Każdy duży żaglowiec, a także okręty wojenne, wpływające do Szczecina, witane są salutem banderowym właśnie przez przedstawicieli CŻ. Oprócz tego przez 12 miesięcy można korzystać z naszego Schroniska Młodzieżowego, należącego do bazy Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na naszej stronie lub na naszym fanpage na Facebook’u https://www.facebook.com/CentrumZeglarskie/ Serdecznie zapraszamy!!!

Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie

Powiązane artykuły