Strona główna » Znamy Nominacje do Żeglarskich Nagród Szczecina za 2018!!! „Jedenastu Wspaniałych” poznamy w Starej Rzeźni!

Znamy Nominacje do Żeglarskich Nagród Szczecina za 2018!!! „Jedenastu Wspaniałych” poznamy w Starej Rzeźni!

by ZOZŻ

8 Gala 2016Po różnych odebranych już okręgowych, krajowych i międzynarodowych nagrodach (o których pisałem), na naszych najlepszych czeka jeszcze III. edycja Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina, za osiągnięcia dokonane w sezonie 2018. Właśnie w czwartek 14 marca ich Kapituła, z Maciejem Krzeptowskim u steru, ogłosiła oczekiwaną listę nominacji, na której znalazło się ostatecznie 27 kandydatur, spośród znacznie większej liczby nadesłanych zgłoszeń. Nazwiska 11 zwycięzców ogłoszone zostaną podczas uroczystej Gali Żeglarskiej, 30 marca br., w Starej Rzeźni. Końcowe decyzje podejmie Prezydent Miasta…

Przypomnę, że Kapituła Nagród stanęła w tym roku przed trudnym wyborem, gdyż wyjątkowo zakończone zostały w sezonie 2018 aż trzy rewelacyjne wokółziemskie rejsy naszych żeglarzy, w tym samotny rekordowy non-stop Szymona Kuczyńskiego na mini-jachcie „Atlantic Puffin”, rodzinna czteroletnia epopeja Mateusza Stodulskiego na jachtach „Sputnik II” i „Sputnik III” – oba rejsy z Kamienia Pomorskiego, oraz szczecińska załogowa trzyletnia wyprawa na jachcie „Wassyl”. Wszystkie trzy rejsy zostały już z początkiem stycznia nagrodzone Honorowymi Nagrodami ZOZŻ – w tym Szymon jako Żeglarz Roku ZOZŻ 2018, a dwa pozostałe – wraz z młodzieżowym „Rejsem Odkrywców – Do Miast Partnerskich Szczecina” – jako trzy równorzędne Rejsy Roku ZOZŻ 2018 (na zdjęciach). Wszystkie te cztery niecodzienne nasze rejsy powtarzały się z pewnością wielokrotnie wśród zgłoszeń do Nagród Szczecińskich, a w międzyczasie te wyprawy wokółziemskie były też nagradzane lub wyróżniane w innych uznanych rankingach, w tym m.in. jako ogólnopolskie Rejsy Roku 2018. Całe nasze środowisko żeglarskie czekało więc z niecierpliwością na werdykt Kapituły co do ich nominacji?

Zgłaszający te rejsy do Nagród Szczecińskich mogą teraz przyklasnąć Kapitule, gdyż spełniły się ich oczekiwania – wszystkie cztery rejsy znalazły się na liście nominacji, w różnych kategoriach, teraz miejmy nadzieję, że wszystkie znajdą się też w gronie „Jedenastu Wspaniałych”, na czerwonym dywanie, w Starej Rzeźni? Brawa dla kapituły!
Oczywiście to samo dotyczy pozostałych 31 nominacji, tym razem we wszystkich 11 kategoriach, po 2-3 nominacje w każdej. Pełny komunikat Kapituły poniżej, do pobrania…
Do zobaczenia w Starej Rzeźni, 30 marca, o godz. 17.00…

Pełny komunikat Kapituły do pobrania

Z żeglarskimi pozdrowieniami: Wiesław Seidler

 

 

Powiązane artykuły