Strona główna » “Tym, którzy nie powrócili z morza…” Koncert na Cmentarzu

“Tym, którzy nie powrócili z morza…” Koncert na Cmentarzu

by ZOZŻ

1 Koncert 2019Jest jednym z najważniejszych cyklicznych wydarzeń kulturalnych w Szczecinie i jedynym tego rodzaju w Europie. Tradycyjny i podniosły koncert poświęcony “Tym, którzy nie powrócili z morza…”, corocznie inaugurujący nasze Dni Morza, w niecodziennej przestrzeni Cmentarza Centralnego, odbędzie się w tym roku w sobotę 8 czerwca, o godz.22.00…
Połączenie nastrojowej muzyki, gry świateł oraz klimatu miejsca, w którym odbywa się koncert sprawi, że wydarzenie na długo pozostanie w Państwa pamięci. Podczas tegorocznego koncertu, który już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Szczecina, w niepowtarzalnej atmosferze usłyszymy: Stabat Mater Marka Jasińskiego, oraz Sunrise Mass Oli Gjeilo – kompozycja ta stała się chóralnym hitem. Muzyce towarzyszy gra świateł, która potęguje nastrój wieczoru. Wyjątkowy i niepowtarzalny klimat wydarzenia przyciąga co roku liczną publiczność, głównie ludzi morza i ich rodziny. Jak zwykle koncert poprzedzi specjalny ceremoniał morski, z udziałem kompanii honorowej studentów szczecińskiej Akademii Morskiej.

Koncert w wykonaniu Chóru Akademickiego im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT i orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie poprowadzi Szymon Wyrzykowski. Czas trwania: 60 minut. Zapraszamy do rezerwacji i zakupu biletów: tel.: (91) 434-81-06. Bilety w cenie 40 zł i 25 zł ulgowy; miejsca na widowni nie są numerowane.
Więcej o koncercie: http://www.opera.szczecin.pl/component/repertuar/spektakl/399-tym-ktorzy-nie-powrocili-z-morza

Serdecznie zapraszamy… Magdalena Jagiełło Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiązane artykuły