Strona główna » 50. Regaty o Puchar Dnia Dziecka przeszły do historii

50. Regaty o Puchar Dnia Dziecka przeszły do historii

by ZOZŻ

PDD3Aż 116 zawodników z 15 klubów z całej Polski – tak można podsumować jubileuszowe, 50. Regaty o Puchar Dnia Dziecka, którym wbrew pozorom słoneczna pogoda spłatała figla.

– Regaty o Puchar Dnia Dziecka odbywają się nieprzerwanie od 1969 roku – zaznaczała podczas uroczystego otwarcia wicedyrektor Centrum Żeglarskiego, Magdalena Piasecka-Górny. W tym roku zawody zostały zorganizowane dla dzieci w klasach Optimist A, B i C. Łącznie w regatach wystartowało 116 zawodników z całej Polski. Najliczniej reprezentowane było nasze województwo.

– Zawodnicy tych regat zasilali Kadrę Polski, a ostatnio Kadrę Olimpijską. To w nich swoje pierwsze kroki na optimiście stawiali Agnieszka Skrzypulec, Łukasz Przybytek i wielu innych wspaniałych żeglarzy. Puchar Dnia Dziecka od lat przynosi wiele chwały zawodnikom oraz satysfakcji trenerom i rodzicom – mówił tuż przed rozpoczęciem regat, sędzia główny Roman Gryglewski. Zamiast siedmiu zaplanowanych wyścigów zawodnicy zmierzyli się tylko w czterech. Słoneczna niedziela nie sprzyjała młodym żeglarzom. Brak wiatru na wodzie oznaczał tylko jedno. Regaty rozstrzygnięto już pierwszego dnia. Regatom od lat towarzyszy dobra zabawa i wspólne świętowanie po zakończeniu zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki. Wyniki – na stronie Centrum Żeglarskiego…

Z pozdrowieniami
Celina Wołosz
Centrum Żeglarskie

Powiązane artykuły