Home Aktualności Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie OPTIMIST

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie OPTIMIST

Autor: ZOZŻ

MMM 1„Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Województw Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego w kl. Optimist gr. B do lat 13”
Zakończyły się, znakomicie zorganizowane przez UKS Szkwał Złocieniec, regaty pod nazwą „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Województw Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego w kl. Optimist gr. B do lat 13”, które odbyły się w dniach 15-16 czerwca 2019r.

Regaty organizowane na Wyspie Ostrów uroczyście otworzyła Anna Kamińska – Prezes UKS „Szkwał” Złocieniec, witając serdecznie wszystkich uczestników regat, trenerów, zaproszonych gości i wszystkich zgromadzonych.
Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 74 zawodników z 13 klubów, w tym 49 chłopców i 25 dziewcząt.

Sobotni poranek przywitał zawodników słoneczną pogodą i silnym wiatrem.
Pierwszego dnia panowały znakomite warunki żeglarskie, rozegrano 5 wyścigów. Wieczorem zaskoczyła nas burza i biały szkwał, ale następnego dnia wróciły znakomite warunki żeglarskie i udało nam się rozegrać 2 wyścigi.
Rywalizacja odbyła się w bardzo sportowych warunkach, jeden wyścig w grupie Optimist trwał około 30 minut.
Były to najlepsze regaty, jakie udało się rozegrać w tak sprzyjających warunkach.

W sobotę dla wszystkich uczestników przygotowano grill i dmuchany zamek, odbył się również koncert szantowy zespołu Music Trio.
W regatach zawodnicy walczyli o medale i dyplomy w poszczególnych klasach oraz o punkty rankingowe. Dodatkową atrakcją zawodów były nagrody rzeczowe, upominki dla każdego zawodnika, który ukończył wyścig.
Uroczyste zakończenie regat odbyło się o godz. 14.30. Zakończenie regat uatrakcyjnił swoją obecnością Członek Komisji Sportu Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego – Wiktor Głowacki.
Puchar dla najliczniejszej drużyny – 13 zawodników trafił do klubu AZS Poznań.
Puchar dla drużyny z najdalszego miejsca przypadł dla klubu UKŻ Środa.

Najmłodsza zawodniczka to 9-letnia Klaudia z klubu JKW Poznań, natomiast najmłodszy zawodnik to 8-letni Wiktor z JKW Poznań. Oboje otrzymali ręcznie robione maskotki.
Dodatkowe nagrody rozlosowano wśród wszystkich zawodników regat. Rower ufundowany przez Urząd Miejski w Złocieńcu otrzymał zawodnik klubu UKŻ Środa,. Trenerzy wzięli udział w losowaniu Vouchera upominkowego – noclegu dla 2 osób w ośrodku wypoczynkowym MARGIP Ośrodek Domków Wypoczynkowych Nad Jeziorem Lubie. Voucher trafił do trenera klubu M.U.K.Ż Bałtyk Mielno.
Prezes UKS Szkwał pragnie podziękować Powiatowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Ochotniczej Straży Pożarnej z Czaplinka i Kalisza Pomorskiego oraz Straży Miejskiej w Złocieńcu za fachowe i miłe zabezpieczenie regat.
Organizatorzy serdecznie dziękują fundatorom nagród, sponsorom oraz rodzicom zawodników UKS Szkwał za pomoc w przygotowaniu regat.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji regat,
w szczególności:

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim Zachodniopomorska Federacja Sportu w Szczecinie
Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski w Szczecinie
Urząd Miejski w Złocieńcu
Grażyna Kozak Radna Rady Miejskiej w Złocieńcu
Marta Łapińska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie
Jolanta Smulska Dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury
Jan Łowkiewicz Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. zo.o. w Złocieńcu
Andrzej Paliński Prezes Zakładu Ciepłownictwa Sp. z o.o. w Złocieńcu
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim
Ochotnicza Straż Pożarna w Połczynie Zdroju
Straż Miejska w Złocieńcu
Frederic Fontaine Bricomarche Złocieniec
Andrzej Bosiacki Usługi Komunalne
Andrzej Daniłowicz Stacja Paliw „ORLEN”
Jarosław Kiljan Flow Technics Sp. z o.o. w Złocieńcu
Mirosław Szmidt M.S.AGRO w Złocieńcu
Grzegorz Maciejasz Admiral
PKS Złocieniec Sp. z o o
Józef Szuniewicz
Marta i Jarosław Pudło
Danuta i Stanisław Baliński
Zbigniew Gawrysiak PHU ELBIT w Złocieńcu
Roman Beńko Zakład Produkcyjno Handlowy
Krzysztof Rozmarynowski Zakład Usługowo Handlowy
Urszula i Andrzej Ptak Sklep Papierniczy w Złocieńcu
Jerzy Murawski Piekarnia w Złocieńcu
Joanna i Jacek Toczko Zakład Piekarniczy
Krystyna Oleksy Agent Ubezpieczeniowy PZU S.A.
Mariusz Łapuć
Marta i Hubert Miernik Firma Instalacje, serwis kotłów gazowych Vaillant Czaplinek
Karol Skrocki Folwark na Półwyspie
Ryszard Swęd Stary Drahim Przedsiębiorstwo Turystyczne Stare Drawsko

Regaty można zaliczyć do bardzo udanych.
Zapraszamy na kolejne w dniu 15-16 czerwca 2018r. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Województwa Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego w klasie Optimist gr. B do lat 13
Ahoj, do zobaczenia na wodzie.

WYNIKI REGAT:

OPTIMIST GR. B do lat 13 DZIEWCZĄT
1. Zuzanna Borucka JKW Poznań
2. Marta Gajdzińska AZS Poznań
3. Magdalena Luśnia KS Centrum Żeglarskie Szczecin
OPTIMIST GR. B do lat 13 CHŁOPCÓW
1. Bartek Pluta SEJK Pogoń Szczecin
2. Ignacy Pospieszny AZS Poznań
3. Jakub Podgórny KS Centrum Żeglarskie Szczecin

Zobacz także:

Related Articles

0 Comments

No Comment.