Strona główna » Szczecin po raz kolejny najlepszy! Bierzemy wszystko w TTSR’2019!

Szczecin po raz kolejny najlepszy! Bierzemy wszystko w TTSR’2019!

by ZOZŻ

TSR 2019 fot.Wojciech MaleikaMeldujemy wykonanie zadania! Reprezentacja Szczecina w the Tall Ships Races’2019 po raz kolejny przywiozła do Szczecina złoto i to nie jedno!!! Serdecznie gratulujemy naszej Reprezentacji i kapitanom! Zwycięscy załoganci drugiego etapu TTSR’2019 powrócili autokarem do Szczecina w poniedziałek 5 sierpnia, a ich miejsce na pokładach „Daru Szczecina” i na żaglowcu „Kapitan Borchardt” zajęli laureaci Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, w tzw. rejsach odprowadzających (w drodze do domu). „Dar Szczecina” będzie na macierzystej przystani Centrum Żeglarskiego 11 sierpnia, a z „Kapitana Borchardta” wyokrętują 15 sierpnia w Świnoujściu… (WS) (czytaj więcej).

O takich właśnie sukcesach marzyliśmy. Szczecińskie jednostki okazały się najszybsze w swoich klasach podczas tegorocznych regat The Tall Ships Races na Morzu Północnym. W pierwszym etapie załoga „Daru Szczecina” zdobyła II miejsce w klasie C na etapie Aalborg – Fredrikstad. Kilka dni później Reprezentacja Szczecina z „Fryderyka Chopina” została uznana za najbardziej energiczną i wesołą załogę podczas parady załóg w Bergen (o czym już pisaliśmy). Ale największe sukcesy załoganci osiągnęli po rozwinięciu żagli i wypłynięciu na szerokie wody, w drugim etapie regat. Zarówno „Dar Szczecina” jak i „Fryderyk Chopin” dopłynęły na metę jako pierwsze. S/y „Dar Szczecina” – tym razem z kapitanem Wojtkiem „Bolo” Maleiką – od samego startu nie opuszczał pozycji lidera. „Fryderyk Chopin” na pierwsze miejsce wysunął się trzeciego dnia regat i utrzymał swoją pozycję. Ze względu na złe warunki pogodowe wyścig został zakończony nieco wcześniej. Tym samym nasze jednostki uplasowały się na pierwszych miejscach: w klasie A – „Fryderyk Chopin”, oraz w klasie C/D „Dar Szczecina”.

Tegoroczne regaty TTSR rozpoczęły się 3 lipca w duńskim Aalborgu. Pierwszy etap zakończył się w Fredrikstad, skąd załogi przepłynęły w rejsie towarzyskim do Bergen. Drugi etap regat odbył się na trasie Bergen – Aarhus. Finał regat zakończył się 4 sierpnia. W pierwszym etapie Szczecin reprezentowany był oficjalnie tylko przez s/y „Dar Szczecina”, w drugim dołączyły „Fryderyk Chopin” oraz „Urtica”.

W ubiegłym roku w Harlingen podczas finału the TTSR’2018 Reprezentacja Szczecina zdobyła tytuł „The best crew in the parade”, „Fryderyk Chopin” zakończył wyścig na miejscu 2. w klasie A, a „Dar Szczecina” zajął 3. pozycję w klasie C. Od lat – od 2004 roku – stale jesteśmy w czołówce tej wielkiej międzynarodowej imprezy żeglarskiej, prawie stale „na pudle”… Serdecznie gratulujemy naszej Reprezentacji i kapitanom!
Przypominam, że w 2021 roku Szczecin po raz czwarty będzie gospodarzem finału regat wielkich żaglowców. Już dzisiaj zarezerwujcie sobie termin od 31 lipca do 3 sierpnia 2021, i bądźcie razem z nami podczas szczecińskiego finału The Tall Ships Races’2021…

Link do pełnych wyników:https://sailtraininginternational.org/blog/tsr-2019-aarhus-day-one/
Szczecin. 5 sierpnia 2019 Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie

Zdjęcia: Wojtek „Bolo” Maleika

Powiązane artykuły