Strona główna » Mistrzostwa Polski na jeziorze Dąbie!!! Wszystko w Centrum Żeglarskim!

Mistrzostwa Polski na jeziorze Dąbie!!! Wszystko w Centrum Żeglarskim!

by ZOZŻ

foto Gwidon LiberaMocne zakończenie wakacji – to już 24-26 sierpnia w Centrum Żeglarskim doświadczymy sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, bo właśnie tym czasie na wodach jeziora Dąbskiego odbędą się trzy najważniejsze rangą w Polsce zawody żeglarskie (czytaj więcej)

Ponad 200 zawodników – najlepszych żeglarzy w Polsce – zjedzie do Szczecina w ostatni weekend sierpnia, by rywalizować między sobą podczas trzech najważniejszych imprez w tym sezonie. To wszystko dzięki organizowanym na przystani Centrum Żeglarskiegow dniach 23-26 sierpnia zawodom na wodach Jeziora Dąbie. Trzy kategorie, trzy różne klasy i dziesiątki zawodników, którzy będą walczyć z żywiołem i własnymi słabościami. A oprócz tego sporo atrakcji dla kibiców. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Najlepszych zobaczymy na wodzie!

1. Mistrzostwa Polski Młodzików w windsurfingu (24-26.08.)

Mistrzostwa Polski Młodzików w Windsurfingu co roku zmieniają swoje miejsce – jednego roku rozgrywane są na akwenie morskim, a kolejnego na jeziorze. W zeszłym roku Mistrzostwa Polski rozgrywane były w Pucku, gdzie zawodnik reprezentujący Klub Sportowy Centrum Żeglarskie zdobył wicemistrzostwo Polski. I to właśnie wtedy zrodził się pomysł organizacji Mistrzostw Polski w Szczecinie. Szczecin po wielu latach powrócił na windsurfingową regatową mapę Polski. Mistrzostwa Polski Młodzików to impreza rozgrywana w klasie Bic Techno 293, w kategoriach 4.0 ; 5.8 ; 6.8 OD (One Design); 7.8 OD, rozgrywana w trakcie trzech dni, w terminie 24-26 sierpnia. W zeszłym roku w zawodach startowało ponad 90 zawodników i trenerów z Warszawy, Poznania, Kalisza, Gdańska, Sopotu, Pucka, Szczecina i Mrągowa.

2. Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13 (23-25.08.)

To wydarzenie organizowane przez PSKO oraz KŻ Dobra Marina i Centrum Żeglarskie. W ciągu trzech dni planowane jest rozegranie dziewięciu wyścigów, w których wezmą udział najmłodsi zawodnicy na łódkach klasy Optimist. Po rywalizacji na wodzie na dzieci będzie czekać poczęstunek, a także zabawy przygotowane przez animatorów. MPSKO do lat 13 to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich dla klasy Optimist w Polsce. Na zwycięzców (i nie tylko) czekać będą cenne nagrody, jak np. żagiel renomowanej firmy, odzież North Sails, akcesoria Optiparts oraz płetwy Czygara.

3. Finał Ekstraklasy Żeglarskiej (24-25.08.)

Po trzech rundach Polska Ekstraklasa Żeglarska zawita do Szczecina. Jak wypadnie tym razem załoga SEJK Pogoń Szczecin? Czy rodzime wody okażą się przyjazne? O tym będziemy mogli przekonać się już niebawem. W ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej rywalizuje między sobą 12 załóg. Po trzech rundach na czele tabeli z identyczną ilością punktów znajdują się Giżycko i Jeziorak. Tuż za nimi ze stratą zaledwie dwóch punktów plasuje się Legia Warszawa. To pomiędzy tymi trzema załogami prawdopodobnie rozstrzygnie się walka o Mistrzostwo Polski i medale. Szczecińska załoga zajmuje 5. miejsce. Polska Ekstraklasa Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Polski. Jachty i organizacja regat zapewniana jest przez doświadczone firmy i kluby. Po raz pierwszy w historii polskiego żeglarstwa rozgrywki są tak proste i przejrzyste. Ligowa formuła wynosi sport żeglarski na nowy poziom rywalizacji – zrozumiały, czytelny i emocjonujący – porównywalnie do gier zespołowych.

Kibicuj razem z nami. Sportowe emocje będą towarzyszyć wszystkim przebywającym w tym czasie na przystani przy ul. Przestrzennej 19. Zapraszamy do wspólnego kibicowania i dopingowania zawodników. Na lądzie nie będzie brakowało atrakcji dla kibiców. Stoisko Sail Szczecin, leżaki, food trucki, żeglarskie gry i zabawy oraz animacje dla najmłodszych, a popołudniami wspólne ogniska i biesiady umilą czas tym, którzy odwiedzą Centrum Żeglarskie. W sobotę, 24 sierpnia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert IGA’cki Band. Do wspólnego kibicowania zapraszamy w sobotę i niedzielę, 24-25 sierpnia w godz. 11.00-18.00.
Jak dojechać? Przystań Centrum Żeglarskiego mieści się przy ul. Przestrzennej 19. W czasie zawodów najłatwiej będzie dojechać na miejsce komunikacją miejską. Tuż przy bramie wjazdowej znajduje się przystanek autobusowy Centrum Żeglarskie, na którym zatrzymują się autobusy linii C, H, 56, 72, 93, 96. Można też wybrać się na przystań rowerem. Ulicą Przestrzenną wiedzie komfortowa ścieżka rowerowa, a na terenie Centrum Żeglarskiego bez problemu zostawimy rower w bezpiecznym miejscu.

Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie

Powiązane artykuły