Strona główna » European Match Racing Tour 2019. KS Dobra Marina ze srebrnymi medalami Pucharu Europy

European Match Racing Tour 2019. KS Dobra Marina ze srebrnymi medalami Pucharu Europy

Autor: ZOZŻ

Supreme Match Race Sailing week Sibenik 03 13 10 2019 gwidon libera 9E0A1463Szczeciński team meczowy reprezentujący barwy Klubu Sportowego Dobra Marina kończy Finał European Match Race Tour z bilansem pięciu zwycięstw i pięciu przegranych, co dało mu ostatecznie 5. miejsce w tych regatach! Jednak z uwagi na stosunkowo dobry ostateczny bilans punktowy Szczecinianie awansują na podium całego cyklu i zdobywają srebrne medale Pucharu Europy, ustępując jedynie Duńczykom, i finiszując ostatecznie przed zwycięzcami finału – załogą Szwajcarów! Gratulujemy Patrykowi i jego załodze!

Regaty odbywały się na kapryśnym akwenie w chorwackim Szybeniku. Organizatorzy zapewnili uczestnikom możliwość rywalizacji na jachtach klasy Paltu25 oraz J70, co w regatach meczowych zdarza się niezmiernie rzadko i wymaga szybkiego dogrania pracy całej załogi oraz uwzględnienia w poszczególnych manewrach i zagrywkach taktycznych całkowicie innej specyfiki obu jednostek.

Szczecinianie startowali w składzie:
Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,
Marek Prokopiak – pitman, dziobowy
Krzysztof Żełudziewicz – grotowy, dziobowy
Patryk Zbroja – sternik.

Już od środy na tym samym akwenie i na tych samych jachtach rozpoczynają się Mistrzostwa Europy 2019.
Dziękujemy za kibicowanie i liczymy nadal na Wasze wsparcie!

Sponsorem załogi jest Klub Sportowy Dobra Marina Szczecin – organizator szkoleń regatowych, regat żeglarskich i półkolonii dla najmłodszych (głównie w klasie Optimist) http://dobramarina.eu/. Nie można też zapomnieć o pomocy w organizacji wyjazdu szczecińskiej załogi na Mistrzostwa Europy przez Gminę Miasto Szczecin. Stałymi partnerami załogi są: – Maler Martin AS – norweska spółka akcyjna założona w 2007 r. (www.malermartin.com), oraz – Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Stargardzie, wspierająca nas przy wszystkich wyjazdach.

Z pozdrowieniami Patryk Zbroja

Powiązane artykuły