Strona główna » European Match Racing Tour 2019. KS Dobra Marina ze srebrnymi medalami Pucharu Europy

European Match Racing Tour 2019. KS Dobra Marina ze srebrnymi medalami Pucharu Europy

by ZOZŻ

Supreme Match Race Sailing week Sibenik 03 13 10 2019 gwidon libera 9E0A1463Szczeciński team meczowy reprezentujący barwy Klubu Sportowego Dobra Marina kończy Finał European Match Race Tour z bilansem pięciu zwycięstw i pięciu przegranych, co dało mu ostatecznie 5. miejsce w tych regatach! Jednak z uwagi na stosunkowo dobry ostateczny bilans punktowy Szczecinianie awansują na podium całego cyklu i zdobywają srebrne medale Pucharu Europy, ustępując jedynie Duńczykom, i finiszując ostatecznie przed zwycięzcami finału – załogą Szwajcarów! Gratulujemy Patrykowi i jego załodze!

Regaty odbywały się na kapryśnym akwenie w chorwackim Szybeniku. Organizatorzy zapewnili uczestnikom możliwość rywalizacji na jachtach klasy Paltu25 oraz J70, co w regatach meczowych zdarza się niezmiernie rzadko i wymaga szybkiego dogrania pracy całej załogi oraz uwzględnienia w poszczególnych manewrach i zagrywkach taktycznych całkowicie innej specyfiki obu jednostek.

Szczecinianie startowali w składzie:
Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,
Marek Prokopiak – pitman, dziobowy
Krzysztof Żełudziewicz – grotowy, dziobowy
Patryk Zbroja – sternik.

Już od środy na tym samym akwenie i na tych samych jachtach rozpoczynają się Mistrzostwa Europy 2019.
Dziękujemy za kibicowanie i liczymy nadal na Wasze wsparcie!

Sponsorem załogi jest Klub Sportowy Dobra Marina Szczecin – organizator szkoleń regatowych, regat żeglarskich i półkolonii dla najmłodszych (głównie w klasie Optimist) http://dobramarina.eu/. Nie można też zapomnieć o pomocy w organizacji wyjazdu szczecińskiej załogi na Mistrzostwa Europy przez Gminę Miasto Szczecin. Stałymi partnerami załogi są: – Maler Martin AS – norweska spółka akcyjna założona w 2007 r. (www.malermartin.com), oraz – Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Stargardzie, wspierająca nas przy wszystkich wyjazdach.

Z pozdrowieniami Patryk Zbroja

Powiązane artykuły