Strona główna » Bandera opuszczona. Sezon żeglarski CŻ 2019 oficjalnie zakończony

Bandera opuszczona. Sezon żeglarski CŻ 2019 oficjalnie zakończony

by ZOZŻ

zakończenie sezonu 2019 (5)50 lat “Daru Szczecina” na wodzie, setki zadowolonych dzieci, dziesiątki kursów i szkoleń oraz dużo sukcesów – tak można podsumować miniony sezon 2019 w Centrum Żeglarskim. Teraz przed nami kilka zimowych miesięcy prac szkutniczych, poszerzanie wiedzy teoretycznej i zajęć ogólnorozwojowych. Sezon żeglarski 2019 właśnie dobiegł końca. W Centrum Żeglarskim bandera została opuszczona

W sobotę, 26 października 2019 r. punktualnie w południe, przy dźwiękach hymnu narodowego, podopieczni CŻ opuścili banderę na maszcie. To oznaka, że tegoroczny sezon żeglarski został zakończony. Teraz przyszedł czas na prace szkutnicze i odliczanie tygodni do wiosny. – Mam nadzieję, że to symboliczne zakończenie sezonu nie będzie ostatnim dniem żeglowania i pogoda pozwoli nam jeszcze wypłynąć kilka razy na wodę – mówiła podczas zakończenia wicedyrektor Centrum Żeglarskiego, Magdalena Piasecka-Górny.
To był bez wątpienia jeden z lepszych sezonów w naszej jednostce. Od kwietnia żeglarska brać CŻ pracowała na najwyższych obrotach. Sezon 2019 minął nam pod znakiem jubileuszów, regat na najwyższym poziomie i niesamowitej żeglarskiej przygody. Tak np. 1 czerwca obchodziliśmy 50-te regaty o Puchar Dnia Dziecka. To flagowa impreza CŻ, która od pół wieku organizowana jest właśnie u nas. Dokładnie 14 czerwca minęło 50 lat od wodowania czołowej jednostki naszego miasta – “Daru Szczecina”. Ten „pięćdziesięciolatek” pokazał, że mimo swojego wieku nadal może zdobywać morza i oceany, bo dwa miesiące później załoga odebrała zwycięskie puchary w tegorocznych regatach The Tall Ships Races, w klasie C/D oraz bez podziału na klasy. Sukcesami mogą się chwalić także młodsi wychowankowie CŻ – reprezentacja Szczecina w regatach Baltic Sail Nations Cup zdobyła I. miejsce w klasie Laser. Podczas posumowania sezonu wręczono także list gratulacyjny dla kapitana “Daru Szczecina”, Wojtka “Bolo” Maleiki (na zdjęciu)

– Ten sezon był bardzo wyjątkowy, bardzo mocny. Realizacja wszystkich planów, regat była skupiona na dobrych wynikach i dobrej organizacji. W imieniu Zachodniopomorskiego Związku Żeglarskiego chciałabym podziękować, pogratulować i życzyć dalszych sukcesów. Brawo! ­– mówił w sobotę przedstawiciel Zarządu ZOZŻ, Wiktor Głowacki. Takie sezony, pokazują, że szczecińskie żeglarstwo ma się doskonale. Minione miesiące to także mnóstwo rejsów nie tylko na wodach Jeziora Dąbie. Wśród nich wyprawy do Kopenhagi, czy opływanie Zalewu Szczecińskiego. Z oferty rejsów Centrum Żeglarskiego skorzystało w tym roku 160 osób.

Od lat największą popularnością cieszą się organizowane na naszej przystani półkolonie. W trakcie dwóch miesięcy wakacji zorganizowaliśmy sześć turnusów półkolonii, w których wzięło udział ponad 180 dzieci. W tym roku w ramach wakacyjnego wypoczynku odbyły się cztery obozy, w tym jeden stacjonarny – maluchy nocowały w naszym schronisku młodzieżowym. W czasie lata nasi instruktorzy i trenerzy opiekowali się dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, mając tym samym około 500 podopiecznych. Oprócz wakacyjnej oferty cały czas prowadzone były zajęcia w ramach sekcji żeglarskich, w których obecnie zapisanych jest ponad 210 dzieci. – Sezon nasz był bardzo intensywny i naprawdę udany. Wszystkie wydarzenia, które miały miejsce podczas minionego sezonu zostały zorganizowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Wypoczynki, półkolonie, które z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem – mówiła Magdalena Piasecka-Górny. – Serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom i przyjaciołom Centrum Żeglarskiego za kolejny wspólny sezon.

Pozdrawiam, Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie

Powiązane artykuły