Strona główna » Młodzi żeglarze trenują w Hiszpanii

Młodzi żeglarze trenują w Hiszpanii

by ZOZŻ

RRS zgrupowanie (7)Ponad dwa i pół tysiąca kilometrów od rodzimego portu – Regatowa Reprezentacja Szczecina – szkoli się pod okiem trenera na pierwszym wspólnym zgrupowaniu w hiszpańskim mieście Torrevieja. Regatową Reprezentacje Szczecina tworzą podopieczni dwóch klubów żeglarskich: KS Centrum Żeglarskie oraz Sejk Pogoń Szczecin (o czym już pisaliśmy)

Każdy dzień rozpoczynają od zajęć ogólnorozwojowych i biegania, następnie praktyczne zmagania na wodzie. Przez kilka godzin doskonalą technikę żeglowania, m.in. manewry, elementy wyścigów czy zagadnienia taktyczne. Pomimo intensywnego planu zajęć, nie brakuje też wykładów teoretycznych. Poza walorami edukacyjnymi i niebywałą szansą na doskonalenie swoich umiejętności, zgrupowanie jest przede wszystkim okazją do integracji. Zespół – w takim składzie – ćwiczy razem po raz pierwszy. To wystarczy, aby – na początek – trener Regatowej Reprezentacji Szczecina mógł ocenić poziom wyszkolenia i zaplanował program treningów oraz kolejne zgrupowania.

Regatową Reprezentacje Szczecina tworzą podopieczni dwóch klubów żeglarskich: KS Centrum Żeglarskie oraz SEJK Pogoń; razem dziesięciu najlepszych zawodników w regionie startujących w klasie Optimist w grupie B. Celem projektu jest utworzenie silnej kadry żeglarskiej Szczecina, która będzie m.in. pielęgnować tradycje, popularyzować sporty wodne wśród najmłodszych, a także rozsławi Szczecin na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Z poważaniem, Małgorzata Miszczuk Obsługa medialna Centrum Żeglarskie

Powiązane artykuły