Strona główna » Kuba Guźlecki w konkursie talentów 2020. Zagłosuj – pomóż wygrać!

Kuba Guźlecki w konkursie talentów 2020. Zagłosuj – pomóż wygrać!

by ZOZŻ

Kuba GuzleckiJakub Guźlecki – reprezentant Centrum Żeglarskiego – zakwalifikował się do Finału konkursu Enea Akademia Talentów. Został nominowany w kategorii sport. Młody zawodnik na swoim koncie ma już m.in. tytuł Mistrza Polski w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Windsurfingu, i Wicemistrza Polski Młodzików w klasie Bic Techno. Kuba jest też członkiem Regatowej Reprezentacji Szczecina

Teraz nasz młody żeglarz potrzebuje w konkursie nie tyle dobrych wiatrów, co wsparcia w internetowym głosowaniu. Pomóc może każdy, wchodząc na stronę: www.enea.pl/pl/akademiatalentow i z listy nominowanych wybrać Jakuba Guźleckiego (trzecia pozycja). Głosowanie jest bezpłatne i potrwa do 24 stycznia br. Trzymamy kciuki za Kubę, a laureatów poznamy 29 stycznia. Kuba przygodę z żeglarstwem rozpoczął od treningów w Centrum Żeglarskim. Początkowo startował w klasie Optymist, a w 2017 kontynuował treningi w sekcji windsurfing, w klasie BIC Techno 293, która jest klasą przedolimpijską, przygotowującą do startów na Olimpiadzie. Determinacja i pasja spowodowały, że jest jednym z czterech reprezentantów woj. zachodniopomorskiego w regatach krajowych i międzynarodowych.

Kuba w 2018 r. zdobył już tytuł Wicemistrza Polski na MP Młodzików. Spowodowało to, że Szczecin został zauważony na polskiej mapie windsurfingu. Zaowocowało to przyznaniem nam organizacji Mistrzostw Polski, w których uczestniczyło ponad 100 zawodników z całego kraju. Kuba potwierdził swoją wysoką formę i ponownie wywalczył tytuł Wicemistrza Polski. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w klasyfikacji Pucharu Polski za rok 2019 zajął I. pozycję. Został też Długodystansowym Mistrzem Polski. Brał udział w MP w Windsurfingu Lodowym 2019 w Giżycku. W większości regat zdobywał I. miejsca. W 2019 był nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina.

Z poważaniem

Małgorzata Miszczuk

Obsługa medialna CŻ

Powiązane artykuły