Strona główna » Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa Gdynia 2020! Zapisy do 28 lutego!

Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa Gdynia 2020! Zapisy do 28 lutego!

by ZOZŻ

1 3 SJ 2020 AMTo będzie konferencja inna niż dotychczasowe. Odbędzie się nadal w Gdyni, ale tym razem w zawodowej prywatnej Szkole Morskiej w Gdyni (przy ul. Polskiej 13A), w dniach 21-22 marca 2020, i w całości będzie miała charakter warsztatów, prowadzonych przez jej renomowanych instruktorów, na unikatowych symulatorach. Zgłoszenia do 28 lutego, koszt uczestnictwa 50 zł. Zapraszają wszystkich żeglarzy!

Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa, po latach przerwy, została reaktywowana przez Pomorski Związek Żeglarski. W odnowionej formule odbyło się już jej pięć edycji. Do tej pory konferencje miały charakter prelekcji. Tym razem będzie inaczej. VI Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa: „Warsztaty bezpieczeństwa” będzie maksymalnie praktyczna.
Zajęcia odbędą się w Szkole Morskiej w Gdyni (przy ul. Polskiej 13A) i zostaną przeprowadzone przez jej renomowanych instruktorów. Uczestnicy konferencji podzieleni zostaną na cztery grupy po 40 osób. Każda z grup odbędzie te same 4-godzinne zajęcia w czterech blokach:

Blok 1. Zajęcia na symulatorze nawigacyjnym, gdzie uczestnicy konferencji poznają pracę nawigatorów statku handlowego. Każdy będzie miał niespotykaną okazję zmierzenia się z zadaniami nawigacyjnymi w zróżnicowanych warunkach pogodowych i nawigacyjnych.

Blok 2. Krótki wstęp do szkoleń GMDSS, też na symulatorze. Zademonstrowane zostaną zasady łączności radiowej oraz obowiązujące procedury w niebezpieczeństwie.

Blok 3. Poligon pożarowy. Tu w praktyce przećwiczone zostanie gaszenie pożarów, mogących wystąpić na jachtach, a uczestnicy będą wyprowadzali poszkodowanych z ciasnych, zagrożonych pomieszczeń.

Blok 4. Przy wykorzystaniu jedynego w Polsce symulatora łodzi zrzutowej, dokonana zostanie ewakuacja rozbitków z płynącej po falach szalupy. Nadlatujący śmigłowiec z ratownikiem, łączność radiowa oraz sztormowa pogoda. Oto, co czeka na uczestników w tym bloku.

Zajęcia będą się odbywały dwóch dniach: 21 marca (sobota) – w godz. 8.00-12.00, i 12.00-16.00, oraz 22 marca (niedziela) – w godz. 8.00-12.00 i 12.00-16.00. Chętni do udziału w warsztatach zapisują się do konkretnej grupy, tj. w sobotę na godz. 8.00 lub 12.00, oraz w niedzielę na godz. 8.00 lub 12.00. W ramach grupy wszyscy przechodzą cztery bloki zajęć wymienione wyżej. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, to o przyjęciu do konkretnej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w konferencji jest odpłatny. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. Chętni powinni zabrać ze sobą na zajęcia własny osobisty kombinezon roboczy (ubranie robocze, najlepiej jednoczęściowe).

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28 lutego 2020 r. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, przynależności klubowej, miasta, adresu e-mail i numeru telefonu. Organizatorami konferencji są: Pomorski Związek Żeglarski i Szkoła Morska w Gdyni. Partnerem jest Komisja Żeglarstwa Morskiego PZŻ. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, a patronat medialny sprawują: magazyn Żagle, Oficynamorska.pl, i Żeglarski.info.

autor: ew/PZŻ Tomasz Falba/ www.zeglarski.info

Na zdjęciu: symulator nawigacyjny szczecińskiej AM Fot.: W. Seidler

Powiązane artykuły