Strona główna » Zmarł Zbigniew Stosio – Sekretarz Generalny PZŻ

Zmarł Zbigniew Stosio – Sekretarz Generalny PZŻ

by ZOZŻ

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 17 kwietnia o godz. 21:55 w wieku 72 lat zmarł Zbigniew Stosio Sekretarz Generalny Polskiego Związku Żeglarskiego. Od 30 lat związany był z Polskim Związkiem Żeglarskim, łącząc pracę z największą pasją.

Zbigniew Stosio był również zastępcą przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jak również sekretarzem jury nagrody Rejs Roku – Srebrny Sekstant. Był członkiem Yacht Klubu Polski Warszawa, Harcerskiego Ośrodka Wodnego Warszawa oraz Bractwa Wybrzeża – Mesy Kaprów Polskich, zasiadał również w Zarządzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Komisji Sportu Dzieci i Młodzieży. Za swoją działalność w 2001 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, 28 listopada 1998 r. medal „Za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego”, a 23 kwietnia 2017 roku godność Członka Honorowego PZŻ.

Zarząd i pracownicy Zachodniopomorskiego Okregowego Związku Żeglarskiego składają Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia. Cześć Jego pamięci!

 

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.