Strona główna » Neutralizacja bomb przez Marynarkę Wojenną

Neutralizacja bomb przez Marynarkę Wojenną

by ZOZŻ

KOMUNIKAT Nr 5/2020 KAPITANA PORTU ŚWINOUJŚCIE

Kapitan Portu Świnoujście informuje, że w dniu 6 sierpnia 2020 r. (czwartek), w godzinach od 0700 do 1400, w Kanale Piastowskim, pomiędzy kilometrem 11 a 12,2 toru wodnego Świnoujście — Szczecin, odbędzie się podniesienie i neutralizacja obiektów niebezpiecznych z okresu II Wojny Światowej, przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża. 

Mając na uwadze powyższe i działając w trosce o bezpieczeństwo użytkowników portu oraz toru wodnego Świnoujście – Szczecin, Kapitan Portu Świnoujście w dniu 6 sierpnia 2020 r.: 

• zamyka dla żeglugi w godzinach od 0630 do 1400 Kanał Piastowski; 

• dla statków wchodzących z redy w kierunku Zalewu Szczecińskiego wstrzymuje ruch od główek portu, w godzinach od 0600 do 1400; 

• dla statków wychodzących z Zalewu Szczecińskiego na Zatokę Pomorską wstrzymuje ruch jednostek pływających od I Bramy Torowej w godzinach od 0600 do 1400;  

• wydaje zakaz przebywania, kotwiczenia i cumowania jednostek w promieniu 200 m od miejsc podejmowania, neutralizowania i trasy transportu obiektów niebezpiecznych, w godzinach od 0700 do 1400; 

• wydaje zakaz kąpieli i przebywania w wodzie na akwenach: Cieśnina Świna, Kanał Mieliński i Piastowski, w promieniu 5 kilometrów od wskazanego miejsca wykonania operacji. 

Czas zakończenia operacji może ulec zmianie o czym strony zostaną poinformowane. 

W związku z powyższym, Kapitan Portu Świnoujście zwraca się z prośbą o przekazanie KOMUNIKATU wszystkim zainteresowanym stronom. 

Dodatkowo w/w KOMUNIKAT będzie ogłoszony i odwołany drogą radiową na kanale 12 UKF przez Świnoujście Traffic oraz na kanale 74 UKF przez służbę dyżurną Kapitanatu Portu Świnoujście. 

 

Kapitan Portu Świnoujście

Kpt. ż. w. Juliusz Filoda

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.