Strona główna » LASER EUROPA CUP – Podsumowanie I dnia regat w Dziwnowie

LASER EUROPA CUP – Podsumowanie I dnia regat w Dziwnowie

by Marcin Raubo

Dzisiejszymi, pierwszymi wyścigami, rozpoczęły się regaty cyklu Laser Europa Cup w Dziwnowie, które potrwają do środy 19 sierpnia 2020 roku. W planie jest rozegranie (łącznie) 8 wyścigów (trzy w poniedziałek i wtorek, dwa w środę), a rywalizować z sobą będzie 191 zawodniczek i zawodników z sześciu krajów (Polska, Niemcy, Holandia, Litwa, Czechy, Szwecja).

Poniedziałkowy start, decyzją zespołu sędziowskiego, został przesunięty na godzinę 13.00 (z pierwotnie planowanej 12.00). Wszystko przez wiatr, który w godzinach południowych nie był na tyle wystarczający, aby można było rozpocząć zawody. I choć później siła wiatru była dużo lepsza, to i tak pojawiały się momenty, kiedy trzeba było wstrzymać wyścigi, aby zaczekać na dużo lepsze warunki. Te jednak finalnie dopisały i plan na dzisiaj – ku zadowoleniu wszystkich startujących – został zrealizowany.

Szczegółowe wyniki po pierwszym dniu regat (opracowane przez SailingNet) znajdują się w linku: http://2020.sailingnet.pl/europa-cup/results.html#tab

Zdjęcia z akwenu publikujemy dzięki uprzejmości SailingNet. Jednocześnie zapraszamy do śledzenia relacji on-line (przygotowywanej przez zespół SailingNet), którą można znaleźć w linku: https://www.facebook.com/events/287030742394907/?active_tab=discussion

Współorganizatorem dziwnowskich regat jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski, a patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski.

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.