Strona główna » Załoga Patryka Zbroi wygrywa regaty Sail Szczecin Cup

Załoga Patryka Zbroi wygrywa regaty Sail Szczecin Cup

by Maciej Cylupa

W sobotę i niedzielę rozegrane zostały regaty Sail Szczecin Cup. Najlepszą okazała się załoga z Klubu Sportowego Dobra Marina przed Yacht Clubem Gdańsk i Odyssey Sailing Club z Warszawy. Zawody odbyły się na jednakowych monotypowych jachtach TOM28.

W dwudniowych regatach rozegranych na jeziorze Dąbie oraz na Odrze udział wzięły załogi z całej Polski. W sobotę na Dąbiu Małym przy Centrum Żeglarskim rozegrano 11 wyścigów po których na prowadzeniu plasowała się szczecińska załoga Patryka Zbroi wyprzedzając ekipą Tomasza Micewicza z Yacht Clubu Gdańsk oraz klubową załogę Odyssey Sailing Club ze sternikiem Jackiem Turczynowiczem. Za nimi plasowały się załogi Hotel Aurora Family&Spa (Aleksander Waszkiewicz), Sport Vita Gliwice (Bartłomiej Wójciak) i mieszana załoga Pomarańczowych Czapeczek pod Sławomirem Egertem. Warto wspomnieć, że aż 4 z tych załóg regularnie startują w Polskiej Lidze Żeglarskiej, traktując ten start jako doskonałe przetarcie przed finałowymi regatami Ligi we wrześniu w Szczecinie.

Niedziela przywitała żeglarzy zgodnie z prognozą brakiem wiatru na Odrze, bo tam przeniosła się rywalizacja. Jednak mimo niesprzyjającej prognozy, wiatr pojawił się około godziny 11 i można było rozpocząć regaty przy Wałach Chrobrego i Wyspie Grodzkiej tuż przy burtach zacumowanych m.in. żaglowców Dar Młodzieży i Pogoria oraz ORP Kormoran. W trudnych warunkach, na wąskim akwenie i prądzie najlepiej ponownie radziła sobie ekipa Patryka Zbroi wygrywając 3 z 6 niedzielnych wyścigów i pieczętując wygraną w całych regatch. Gorzej radziła sobie załoga YC Gdańsk, ale dzięki przewadze punktowej po sobocie udało im się obronić 2 miejsce. Świetnie pływały załogi Odysseya i Aurory, wygrywając pozostałe 3 wyścigi i poważnie zagrażając załodze z Gdańska. Mimo pogoni, nie nastąpiły jednak zmiany w rankingu choć różnice punktowe zmniejszyły się do raptem 2 punktów.

Regaty zakończono po rozegraniu łącznie 17 wyścigów wręczając nagrody na plaży na Wyspie Grodzkiej przy North East Marinie.

Wyniki regat Sail Szczecin Cup 2020:

  1. KS Dobra Marina Szczecin – Patryk Zbroja, Maciej Gonerko, Przemysław Niemczynow, Mirek Studziński, Marek Prokopiak, Jarosław Tarczyński – 26 pkt
  2. Yacht Club Gdańsk – HRM Racing Team – Tomasz Micewicz, Michał Gryglewski, Michał Pielaszkiewicz, Maciej Chatkas – 46 pkt
  3. Odyssey Sailing Club Warszawa – Jacek Turczynowicz, Tomasz Gutmański, Mirosław Dołowy, Jens Schwer – 48 pkt
  4. Aurora Family&Spa – UKS Albatros Wolin – Aleksander Waszkiewicz, Michał Kryński, Marek Wierzbicki, Adam Borek – 50 pkt
  5. Sport Vita Ski&Sail Gliwice – Bartłomiej Wójciak, Aneta Harnasz, Mateusz Dedyk, Aleksandr Karowin – 66 pkt
  6. Pomarańczowe Czapeczki Warszawa – Sławomir Egert, Jarosław Łyszczek, Paweł Rola, Waldemar Paszyński – 88 pkt

Organizatorem regat było Centrum Żeglarskie przy współpracy Żeglugi Szczecińskiej oraz Nort-East Mariny. Charakter i ranga imprezy doskonale wpisują się program Sail – Żeglarski Szczecin a zarazem w strategie promocji i rozwoju Szczecina. Organizatorem wykonawczym regat była MT Partners czyli organizator regat Polish Match Tour i Polska Liga Żeglarska.

Partnerami regat byli Miasto Szczecin, Sail – Żeglarski  Szczecin, Centrum Żeglarskie Szczecin. Więcej informacji na profilach i stronach Centrum Żeglarskiego i Nort-East Marina.

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.