Strona główna » Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina

by ZOZŻ

Tradycyjnie – z końcem każdego sezonu – przychodzi czas na podsumowanie i uhonorowanie nagrodami czy pucharami najlepszych dokonań żeglarskich zakończonych w mijającym roku, w skali klubów i Okręgów PZŻ, a także w skali kraju (o Rejsach Roku 2020 PZŻ już pisaliśmy). Takie rankingi prowadzi również od lat nasz ZOZŻ, a od 2016 roku Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina funduje także Prezydent Miasta, spośród nominacji wybranych przez specjalną Kapitułę. Fundatorem dwóch z tych Nagród – za Rejs Roku i dla Żeglarza Roku, jest ZOZŻ. Właśnie od 10 stycznia br. można będzie zgłaszać kandydatów – naszych żeglarzy, do Nagród za osiągnięcia dokonane w roku 2020. Przypomnę, że w dotychczasowych czterech edycjach laureatami „naszych” Nagród Szczecina, czyli Rejsów Roku i dla Żeglarza Roku, byli kolejno: w 2016 – Sz. Kuczyński i C. Wolski, w 2017 – W. Byliński i A. Lisiecki, w 2018 – M. Stodulski i Sz. Kuczyński, a w 2019 – W. „Bolo” Maleika i J. „Asia” Pajkowska (na zdjęciach). Kto dołączy do nich tam razem? Zgłoś swoje kandydatury… (WS)

****

Mimo swoich zawirowań i niepewności rok 2020 obfitował w żeglarskie wydarzenia i osiągnięcia. Teraz przyszła pora na ich podsumowanie i wyróżnienie. Przed nami 5. edycja Ile udało się osiągnąć w jakże krótkim ale intensywnym sezonie i czyje dokonania zapisały się na kartach żeglarskiej historii naszego regionu, przekonamy się już niebawem. Już 10 stycznia 2021 rozpocznie się nabór kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina, a formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2021. Zwycięzców poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 27 marca 2021.
Tym razem Nagrody zostaną wręczone w dziewięciu kategoriach:
⛵ Nagroda Główna – Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;
⛵ Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem nagrody jest ZOZŻ):

⛵ Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
⛵ Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
⛵ Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
⛵ Nagroda Kota Umbriagi;
⛵ Wydarzenie Żeglarskie;
⛵ Żeglarska Nagroda Specjalna;

Zgłoszenia prowadzone będą za pośrednictwem elektronicznego formularza oraz drogą pocztową. Zgłoszenia do poszczególnych nagród potrwają do 15 lutego. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.
Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej, i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

Pełne informacje i druki zgłoszeń kandydatów na: nagrodyzeglarskie.szczecin.pl

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.