Strona główna » 4 Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne na Zalewie Szczecińskim

4 Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne na Zalewie Szczecińskim

by ZOZŻ

Fundacja Eisenhowera, członek Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, od wielu lat organizuje flotyllowe rejsy „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze” oraz Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne.

W gronie pragnących bezinteresownie pracować dla dobra innych, jesteśmy liderem w dziedzinie pływania osób z niepełnosprawnością pod żaglami w Polsce. W minionym roku, dzięki pionierskiej w skali Europy inicjatywie Baltic For All, nasi sternicy ukończyli innowacyjny program szkoleniowy dla instruktorów żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu osób z niepełnosprawnością.

Realizując główny cel Fundacji jakim jest działanie na rzecz integracji osób sprawnych i z niepełnosprawnościami oraz wykluczonych poprzez uczestnictwo w aktywnościach sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych, zapraszamy kluby i stowarzyszenia zrzeszone w Okręgowych Związkach Żeglarskich do uczestnictwa w Pierwszym Żeglarskim Integracyjnym Pucharze Polski.

Na 29-30 maja br. zaplanowaliśmy 4 Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne na Zalewie Szczecińskim. Zamierzamy tym samym zainaugurować Żeglarski Integracyjny Puchar Polski 2021.

Warunki uczestnictwa w Pucharze:

Każdy Uczestnik Pucharu musi wystawić jedną załogę z co najmniej jedną osobą z niepełnosprawnością oraz udostępnić na czas wyścigów na swoim akwenie, jeden raz w sezonie, cztery podobnej klasy jachty (np. Omega, Twister 800 etc.). W ten sposób każdy wyścig odbędzie się u innego członka OZŻ zgłoszonego do Pucharu, który byłby jednocześnie jego organizatorem. Jedyną odpłatnością za przystąpienie do Pucharu jest koszt wyżywienia wszystkich uczestników podczas regat organizowanych na swoim akwenie, finansowany z wpisowego każdej z załóg.

Do zdobycia cenne dla klubów i uczestników nagrody oraz puchary ufundowane przez sponsorów. O wszystkich regatach pucharowych zostaną poinformowane media.

Wspierajmy razem idee integracji środowisk zainteresowanych rozwojem i popularyzacją sportu osób sprawnych i z niepełnosprawnościami oraz wykluczonych.

Zgłoszenia do Pucharu przyjmujemy do 8 marca br. na adres media@eisenhower.org.pl.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod tel. 607 222 600.

Do zobaczenia na regatach!

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.