Strona główna » Przed nami nowy Sezon żeglarski 2021. Czekają szkółki i wakacje pod żaglami!

Przed nami nowy Sezon żeglarski 2021. Czekają szkółki i wakacje pod żaglami!

by ZOZŻ

Kilka dni temu pisaliśmy o Nagrodach Żeglarskich Szczecina za osiągnięcia w sezonie 2020. a tymczasem – niepostrzeżenie – przyszła wiosenna aura, więc wodniacy i żeglarze ponownie niebawem wrócą na wodę.

Razem z wszystkimi czekamy na lepsze czasy, ale nie można zapominać o najmłodszych adeptach i kandydatach na żeglarzy, naszych dzieciach i wnukach. Trwają już właśnie albo ruszają w naszych szczecińskich i zachodniopomorskich klubach zapisy do różnych sekcji i szkółek żeglarskich, łącznie z wakacjami na wodzie!

Nie odkładajmy decyzji na później, może zabraknąć miejsc!

 

Oczywiście większość młodzieżowych klubów z naszego okręgu także zaprasza do swoich szkółek żeglarskich, jak np. w marnie Klubu Barnim Goleniów, w Lubczynie – informacje w pliku PDF do pobrania.

Tradycyjnie głównym „zagłębiem” szkoleniowo-żeglarskim są nasze kluby i mariny nad jeziorem Małe Dąbie, przy ul Przestrzennej, skąd naprawdę wszystkie drogi wodne prowadzą na cały świat, i gdzie właśnie całe pokolenia żeglarzy z naszego Okręgu i z kraju zaczynało największe kariery żeglarskie. Do pójścia w ich ślady zaprasza np. YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN, prowadząc stały nabór dzieci i młodzieży, na stronie: ykp.szczecin.pl/szkolka
oraz na fb: facebook.com/ykpszczecin/posts/3753607911342757

(bliższe informacje – Izabela Look tel. +48 601 938 289 – zobacz plakat  informacyjny w PDF)

Także sąsiedzkie szczecińskie „przedszkole” i szkoła na wodzie, czyli Centrum Żeglarskie, prowadzi obecnie nabór uzupełniający do kilku sekcji, w tym do wyboru: szkółka żeglarska Optimist, sekcja sportowa Windsurfing, sekcja regatowa 29er, sekcja turystyczna, sekcja kajakarstwa turystycznego, sekcja żeglarstwa morskiego – s/y „Dar Szczecina”. Informacje szczegółowe znajdują się na stronie internetowej CŻ:
centrumzeglarskie.pl/aktualnosci/aktualnosci/429-ruszają-zapisy-do-sekcji

Zapisy możliwe są jedynie przez zakładkę:
e-Rekrutacja cz.erk24.pl/edziekanat

Już 1 kwietnia 2021 ruszają też zapisy na cieszące się dużym powodzeniem – jak corocznie – letnie półkolonie w CŻ. Rodzice muszą spieszyć się z zapisami, bo liczba miejsc jest ograniczona. Na dzieci i młodzież od 7 do 14 roku życia czeka aż siedem terminów pięciodniowego aktywnego wypoczynku nad wodą, pomiędzy 5 lipca a 20 sierpnia br. Będzie to prawdziwa przygoda pod żaglami – na jachcie, lub na desce z żaglem, albo na kajaku. Szczegóły naboru i terminy w załączonym komunikacie CŻ – do pobrania PDF.

Czekamy na dalsze zaproszenia i propozycje… Podamy je na naszej stronie…

Zapraszamy na wodę, życzymy dobrego sezonu pod żaglami 2021…


Zdjęcia: Wiesław Seidler

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.