Strona główna » Szlakiem szczecińskich kotwic 2021od Sediny do Wyszaka i dalej

Szlakiem szczecińskich kotwic 2021od Sediny do Wyszaka i dalej

by ZOZŻ

Na współczesnej mapie portowego i morskiego Szczecina można ich wskazać i znaleźć kilkadziesiąt, od „witacza” przy S3, poprzez liczne w marinach żeglarskich nad jeziorem Dąbie, czy „uliczne” i pomnikowe w centrum, szczególnie po obu stronach Odry, kończąc na tak odległych, jak samotna na Polanie Harcerskiej.

Wszystkie – nawet te zapomniane i niczyje (?), mają jednak swoich miłośników, a jednym z ich niezmordowanych popularyzatorów jest Wiesław Seidler, pasjonat morza, edukacji morskiej, żeglarstwa, i kotwic. Właśnie w ramach naszej międzynarodowej imprezy „Żagle 2021” prowadził w sobotę – 31 lipca br., pod patronatem Żeglugi Szczecińskiej Turystyka i Wydarzenie, specjalny „Spacer szlakiem kotwic szczecińskich” (o czym już pisaliśmy). Wybrał i pokazał chętnym tylko te najbliższe, od „Kotwicy Sediny” na Placu Tobruckim, po inne na Placu Orła, Podzamczu, Bulwarze Piastowskim, Nabrzeżu Jana z Kolna i na Wałach Chrobrego, ale i tak spacer planowany na dwie godziny przeciągnął się do czterech (!), gdyż wiąże się z tymi kotwicami tyle ciekawostek historycznych i tyle opowieści, że wystarczy na kolejne spacery, publikacje, reportaże, galerie zdjęć…

Podobne tematyczne „kotwicowe” wycieczki będą kontynuowane w przyszłości, w ramach „Spacerów z przewodnikiem”, organizowanych już corocznie przez Żeglugę Szczecińską Turystyka i Wydarzenie. Zapraszamy. Pamiątkowe i pomnikowe szczecińskie kotwice – znane i nieznane, nadal czekają na „odkrywców”. Ewentualne informacje o takich jeszcze nie odkrytych proszę nadsyłać na adres e-mail: wietan@o2.pl (WS)

Na zdjęciach: Tak poznawaliśmy szczecińskie kotwice i ich tajemnice

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.