Strona główna » Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza”

Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza”

by Piotr Stelmarczyk

Do godziny 20.00 dnia 10 sierpnia 2021 roku będą przyjmowane zgłoszenia do Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” 2021.

Biuro regat będzie czynne od godziny 15:00 10.08.2021 przy budynku po zachodniej stronie Basenu Północnego w Świnoujściu. Wyznaczone miejsca postojowe to pomosty numer 15 i 16. 10 sierpnia o godz. 19.00 Komandor Regat, Komandor Klubu Żeglarzy samotników kpt. Sławomir Turniak powita uczestników regat i gości. Nastąpi przekazanie informacji dotyczących przebiegu regat, zasad bezpieczeństwa i komunikacji. O godz. 20.00 odbędzie się spotkanie z Kierownikiem Stacji SAR Panem Arkadiuszem Konkolewskim.

Następnego dnia, w środę, o godzinie 07.00 rozpocznie się wspólne śniadanie żeglarzy regat w restauracji Tawerna. O godz. 08.00 odbędzie się odprawa meteorologiczna, a o godz. 10.00 start do regat na redzie Portu Świnoujście. Plażowa publiczność będzie mogla oglądać to morskie wydarzenie.

Powrót żeglarzy przewiduje się na 12-13 sierpień. W dniu 13.08.2021 o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie integracyjne na terenie wioski regatowej.

Podobnie jak w pierwszych, organizowanych od roku 1974 przez Jacht Klub Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, również w tegorocznych Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza”, jako statek zabezpieczenia ratowniczego weźmie udział „Nawigator XXI” z Akademii Morskiej w Szczecinie. Regaty będzie również zabezpieczał jacht „SeaDOG 2” z kpt. Grzegorzem Dobiesem. Podobnie, jak w regatach Bitwa o Gotland, żeglarze będą mieli swojego „Anioła”.

Nawiązaniem do historycznych edycji Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza będzie obecność na starcie regat żeglarzy, którzy startowali w poprzednich edycjach regat: Zygmunta Kowalskiego, Michała Kęszyckiego, Zbigniewa Andruszkiewicza,

Zakończenie Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” 2021 odbędzie się w październiku 2021 roku w Marina Restaurant na terenie Marina Club w Szczecinie, ul. Przestrzenna 7. Dokładna data i czas będą przekazane wkrótce po regatach.

Już obecnie mamy 12 zgłoszeń, wystartują: Sławomir Turniak, Władysław Chmielewski, Piotr Parzy, Marcin Raubo, Paweł Hapanowicz, Tomasz Odzioba, Joanna Burdziej, Paweł Wilkowski, Zbigniew Pawłowski, Robert Rayski, Marcin Papis, Henryk Kałuża.

Dokumentacja wydarzenia rejestrowana będzie przez regatowych fotografów: Marka Wilczka i Jacek Sorokę.

Wszystkie jachty wyposażone będą w urządzenie Yellowbrick, ich pozycje będą widoczne na mapie regat w internecie.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie http://www.regatypoloneza.pl/ oraz na Facebooku Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza 2021.


Piotr Stelmarczyk – organizator Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” 1974.

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.