Strona główna » Balticdesigne Institute otworzy się w Szczecinie Projektują i budują najlepsze jachty

Balticdesigne Institute otworzy się w Szczecinie Projektują i budują najlepsze jachty

by ZOZŻ

We wrześniu 2021 r. w Szczecinie pracę rozpocznie nowe biuro projektowo-badawcze z branży jachtowej – Balticdesigne Institute, należące do grupy Hanse Yachts. Biuro zostanie oficjalnie otwarte 2 września br. Nowe biuro projektowo-badawcze zostało zlokalizowane w Szczecinie między innymi ze względu na bliskość Goleniowa, w którym znajduje się należący do tej samej grupy zakład produkcyjny Technologie Tworzyw Sztucznych (TTS) (o którym już pisaliśmy na stronie ZOZŻ).

– Zapracowaliśmy sobie na renomę – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. – Jednostki, które budujemy w Goleniowie uważane są za najwyższej jakości produkty, cenione przez żeglarzy na całym świecie. Rokrocznie zbierają liczne nagrody, w ubiegłym roku model Moody DS 41 Decksalon został triumfatorem prestiżowego konkursu British Yachting Awards 2020 – tłumaczy. Oprócz bliskości TTS ważnymi czynnikami w lokalizacji biura w Szczecinie była oferta akademicka oraz warunki stwarzane żeglarstwu w regionie.

– Już dziś w naszym instytucie chcą pracować projektanci z całej Europy. Początkowo mieliśmy się skupiać tylko na projektowaniu nowoczesnych i designerskich jachtów oraz łodzi motorowych, ale wiadomo już, że zakres działalności Balticdesigne Institute zostanie rozszerzony o tworzenie produktów wspomagających zarządzanie jednostką – dodaje.

Otwarcie Balticdesigne Institute w Szczecinie jest również ważne dla miasta. – Kiedy w 2008 roku ogłaszaliśmy markę Szczecin Floating Garden 2050 Project, mówiłem, że miasto planując swój rozwój stawia miedzy innymi na jachting i ekologię – mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. –  Wiele z tamtejszych zapowiedzi, takich jak odwrócenie miasta w stronę wody, już się dokonało. Dziś, w przeddzień inauguracji działalności Balticdesigne Instytute w Szczecinie, z prawdziwą przyjemnością mogę powiedzieć, że spełniają się zapowiedzi sprzed dekady. Co najważniejsze, działalność instytutu ma charakter innowacyjny, wiąże się z sektorem badań i rozwoju, gromadzi wokół projektu międzynarodowych specjalistów. Dlatego bardzo cieszę się, że taki właśnie projekt inwestycyjny trafia do Szczecina – komentuje. Grupa Hanse Yachts jest jednym z największych producentów jachtów w Europie.

Biuro zatrudni ok. 20 projektantów. – Liczymy na jeszcze większą współpracę z ZUT-em oraz Akademią Morską w Szczecinie – mówi Robert Nalewaj, Kierownik działu HR w TTS. Producent jachtów od lat oferuje praktyki i staże dla studentów oraz absolwentów Wydziału Budowy Jachtów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego. – ZUT i AM to nasi naturalni partnerzy, niemniej szukamy najbardziej uzdolnionych i najbardziej kreatywnych specjalistów zajmujących się projektowaniem, dlatego oferty pracy kierujemy do fachowców z całego kraju – tłumaczy. (Zebrał: WS)

Źródło: Inf. Prasowa: Gospodarkamorska.pl PIG Szczecin

Foto: HanseYachts AG i TTS

 

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.