Strona główna » Dookoła świata, raz jeszcze. Tym razem na jachcie „HULTAJ”

Dookoła świata, raz jeszcze. Tym razem na jachcie „HULTAJ”

by Piotr Stelmarczyk

Szymon Kuczyński z Anną Jastrzębską rozpoczynają nowy projekt „Dookoła świata, raz jeszcze”.  Regaty na każdym kontynencie, regaty na każdym oceanie.

Wyruszają w niezwykłą podróż na jachcie „Hultaj” – można by rzec, że uprawiać będą turystykę regatową. Chcą wystartować w regatach na każdym kontynencie i na każdym oceanie. . W grudniu można polecieć do Australii, żeby wystartować w Sydney-Hobart. Wcześniej, w listopadzie, można wystartować w ARC przez Atlantyk. Co dwa lata jest Fastnet Race w Europie. W USA jest słynna impreza – Race to Mackinac na Wielkich Jeziorach czy Newport Bermuda Race. Wystarczy wykupić miejsce na jachtach startujących w tych imprezach. A może inaczej? Wyruszyć z Europy przez Atlantyk w Regatach TwoSTAR żeby, po mecie w Newport, ruszyć wzdłuż Nowej Szkocji i rzeką Św. Wawrzyńca, przez Wielkie Jeziora, ściągać się na Jeziorze Michigan? A później ruszyć na południe, może przez Karaiby, żeby wystartować w Caraibean 600 czy Heineken Regatta. I dalej, dookoła Hornu, przez wyspy Pacyfiku. Skoro Pacyfik to regaty Trans-Pac z Los Angeles na Hawaje. Później do Seattle, na start Race to Alaska. A dalej…. jest wiele opcji. Prawie na każdym kontynencie są mniej lub bardziej znane regaty. A jak nie ma, to postarają się zorganizować. Czy na Antarktydzie ktoś ściga się pod żaglami?:

Szymon i Ania proszą o wsparcie projektu poprzez https://patronite.pl/ZewOceanu

Można także wpłacać bezpośrednio na konto Anna Jastrzębska PKO BP 85 1020 2892 0000 5002 0527 0972

Zapraszam na stronę Szymona i Ani https://calloftheocean.pl,

Załączam fotografię  Darii Pawędy z XIV Regat Unity Line, w których Szymon wystartował samotnie na jachcie „Atlantic Puffin” oraz fotografię Jacka Klimeckiego z wypłynięcia z Dziwnowa w dniu 30.08.2014 na start samotnego rejsu dookoła świata.

 

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.