Strona główna » Znamy KOLOSÓW 2021

Znamy KOLOSÓW 2021

by Wiesław Seidler

 Wśród nagrodzonych nasi żeglarze

 Kolejne już 24. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY odbyły się w dniach 22-24 kwietnia w hali Gdynia Arena. Wśród nagrodzonych za najważniejsze wyczyny dokonane w roku 2021 znaleźli się też tradycyjnie nasi znani żeglarze – Asia Pajkowska, Andrzej Górajek i Maciej Krzeptowski. Serdecznie gratulujemy!!!

Nagrodę  SUPER KOLOSA –  za całokształt dokonań – odebrała kpt. Joanna Pajkowska,  za wieloletnią karierę żeglarską, w tym trzykrotne samotne opłynięcie świata pod żaglami, konsekwentne spełnianie żeglarskich marzeń, oraz promowanie żeglarstwa kobiecego. Jedno z trzech wyróżnień żeglarskich otrzymał z kolei kpt. Andrzej Górajek, za opłynięcie archipelagu Svalbard.

Przyznaną po raz pierwszy Nagrodą WIECZNIE MŁODZI, im. Aleksandra Doby, uhonorowany został nasz senior kapitan Maciej Krzeptowski, na realizację projektu ukraińsko-polskiego młodzieżowego rejsu po Zalewie Szczecińskim, zaplanowanego na lipiec br. Nagroda obejmuje – oprócz statuetki – także sfinansowane wyprawy, w której uczestniczyć będzie ukraińska i polska młodzież (po 10 osób z każdego kraju), w wieku od 14 do 17 lat. – Komandorem rejsu będzie kapitan Jerzy Szwoch – poinformował już Maciej na spotkaniu 27 bm. w Książnicy Pomorskiej.  Szerokiej wody…

Archiwum „Kolosów” i ZOZŻ

 

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.