Strona główna » Udana I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

Udana I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

by Maciej Cylupa
To był niesamowity weekend w Zegrzu Południowym!
I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej przyniosła mnóstwo emocji i nieoczywistych rozwiązań.

 

W aspekcie sportowym najbardziej zadowolona była załoga Trójka Polskie Radio, która pod wodzą Michała Brzozowskiego z dorobkiem 13 punktów wygrała pierwsze regaty cyklu. Na drugim miejscu, ze stratą 3 punktów uplasowała się Legia Schools z punktem przewagi nad uzupełniającą podium ekipą Stripes & Co. Sailing Club. Na czwartej pozycji sklasyfikowana została Wojskowa Akademia Techniczna. Jedni z faworytów i dominatorzy z ubiegłej WLŻ w przebudowanym składzie tym razem oddali pierwszeństwo innym.

Wystartowało 12 załóg, znakomitą większość stanowili żeglarze Odyssey Sailing Club – tym razem żadnej z nich nie udało się zmieścić w czołowej trójce, ale charakterystyczne błękitne stroje były świetnie widoczne. Prezes Mazda Odyssey Radosław Sternicki prowadzący załogę Odyssey 1 zabrał głos podczas ceremonii zakończenia zawodów. Uroczystość odbyła się na molo Hotelu 500. – Uważam, że Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska to świetna inicjatywa, przed tym cyklem nie było wcześniej takiej formuły regat na Zalewie Zegrzyńskim. Dziękuje organizatorom i uczestnikom.
Jakub Pawluk, główny organizator, krótko podsumował zmagania. – Uważam, że walka była zacięta do samego końca. Wystarczy spojrzeć na wyniki, jest wiele remisów, a także jedno- dwupunktowych przewag. Ale taki jest sport. Jestem bardzo ciekawy co wydarzy się podczas drugiej rundy!

Komisji regatowej i flocie udało się przeprowadzić 14 wyścigów w wymagających warunkach wiatrowych. W sobotę umiarkowany wiatr był niekiedy sprawdzianem umiejętności, jednak to niedziela okazała się prawdziwym wyzwaniem dla żeglarzy o stalowych nerwach. W wielu sytuacjach żeglarze mieli kłopoty z opalenierm genarkerów – ogromnych, barwnych żagli, na kursach pełnych. Na pewno przez cały dzień na wodzie działo się dużo. Słońce sprzyjało, a zmaganiom przyglądały tłumy plażowiczów i gości Hotelu 500.

 

Wyniki 1 rundy Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska:

1. Trójka Polskie Radio – PR3 – 13 pkt
2. Legia Schools – LEG – 16 pkt
3. Stripes & Co. Sailing Club – SSC – 17 pkt
4. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 18 pkt
5. Star Telekom Racing – STR – 20 pkt
6. Odyssey 1 – OD1 – 21 pkt
7. Odyssey 2 – OD2 – 22 pkt
8. Odyssey 3 – OD3 – 26 pkt
9. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze – WKS – 32 pkt
10. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 32 pkt
11. TVN24 Racing Team – TVN – 38 pkt
12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 39 pkt

 

Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej 2023:

Runda 1: 24-25 czerwca
Runda 2: 8-9 lipca
Runda 3: 5-6 sierpnia
Runda 4 (finał): 16-17 września

 

Finał Ogólnopolski (dla najlepszych załóg): 13-14 października – Sztynort

Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Partnerem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.

 

Foto: Marcin Kunstetter

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.