Strona główna » Niespodzianki w III rundzie Mazda Odyssey

Niespodzianki w III rundzie Mazda Odyssey

by Maciej Cylupa

Mazda Odyssey – trzecia runda za nami!

Takich rozstrzygnięć w III rundzie Mazda Odyssey Warszawskiej Lidze Żeglarskiej zapewne mało kto by się spodziewał. Zwyciężyła załoga Wojskowej Akademii Technicznej, tuż przed załogą Odyssey Sailing Cub 1 (sternik Radosław Sternicki) oraz Star Telekom Racing (sternik Waldemar Sałata).

 

Trzeba przyznać, że warunki pogodowe były wymagające, szczególnie w niedzielę gdy dominowały mocne podmuchy, faworyzujące raczej cięższe i opływane załogi. Prowadzenie łodzi, umiejętność balastowania i utrzymania prędkości bez przechyłu, czytania i przewidywania szkwalistego wiatru dały Pawłowi Grabowskiego i jego „wojskowym” pierwsze miejsce.

 

 

– W ten weekend mieliśmy przyjemność startować w nowym składzie w trzeciej rundzie Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Podeszliśmy do tych regat na totalnym luzie, ponieważ w takiej obsadzie, nie mieliśmy jeszcze okazji rywalizować z innymi załogami WLŻ. Stąd też nie mieliśmy oczekiwań co do miejsca w stawce. Dobry start w pierwszym wyścigu i całkiem sprytnie pokonana trasa dały nam pierwsze miejsce. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że możemy walczyć o wysokie pozycje i super umotywowało do kolejnych biegów, które w większości okazały się nie gorsze. Na pewno sprzyjały nam też warunki wiatrowe, mimo że silny wiatr nie raz nas nieźle sponiewierał. Muszę też przyznać, że regaty trzymały w napięciu do ostatniego biegu, ponieważ szansę na pierwsze miejsce miały aż cztery załogi i w niedzielę mocno czuliśmy ich oddech na plecach – skomentował Paweł Grabowski. – Ogromnie cieszymy się z tego wyniku – dodał.

Podium uzupełniły załogi Odyssey Sailing Cub 1 (sternik Radosław Sternicki) oraz Star Telekom Racing (sternik Waldemar Sałata).

 

 

Za nami trzy pełne emocji rundy Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. A przed nami… finałowe regaty, które odbędą się w dniach 16-17 września, w tym samym miejscu, a więc w porcie Sailing Legia w Zegrzu Południowym. Zmagania będzie można podziwiać również z molo gościnnego Hotelu 500. W finałach wystartuje komplet załóg, ale nie bez znaczenia jest kolejność w klasyfikacji generalnej trzech zakończonych rund.

 

Trzeba zauważyć, że różnice punktowe w klasyfikacji są minimalne, i jeszcze wszystko może się wydarzyć. Liderem po trzech rundach jest Trójka Polskie Radio. Minimalnie za nimi, na drugim miejscu Auto Stripes & Co. Sailing Club, a na trzecim Legia Schools. Na kolejnych Odyssey Sailing Club 1 oraz Star Telekom Racing. Różnice są naprawdę niewielkie i zwycięstwo w całym cyklu nie jest jeszcze przesądzone.

Wyniki III rundy Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej:

1. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 16 pkt
2. Odyssey 1 – OD1 – 20 pkt
3. Star Telekom Racing – STR – 21 pkt
4. Trójka Polskie Radio – PR3 – 21 pkt
5. Stripes & Co. Sailing Club – SSC – 26 pkt
6. Legia Schools – LEG – 28 pkt
7. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 35 pkt
8. Odyssey 3 – OD1 – 35 pkt
9.Odyssey 2 – OD2 – 40 pkt
10. TVN24 Racing Team – TVN – 42 pkt
11. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze – WKS – 47 pkt
12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 48 pkt

Aktualna klasyfikacja załóg po trzech rundach kwalifikacyjnych:

1.Trójka Polskie Radio – PR3 – 30 pkt
2.Stripes & Co. Sailing Club – SSC – 29 pkt
3.Legia Schools – LEG – 28 pkt
4. Odyssey 1 – OD1 – 26 pkt
5. Star Telekom Racing – STR – 24 pkt
6. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 23 pkt
7. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 21 pkt
8. Odyssey 3 – OD1 – 15 pkt
9.Odyssey 2 – OD2 – 14 pkt
10. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze – WKS – 13 pkt
11. TVN24 Racing Team – TVN – 8 pkt
12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 3 pkt

 

Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej 2023:

Runda 1: 24-25 czerwca
Runda 2: 8-9 lipca
Runda 3: 5-6 sierpnia
Runda 4 (finał): 16-17 września

Finał Ogólnopolski (dla najlepszych załóg): 13-14 października – Sztynort.

Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Patronem medialnym cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska jest Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia.
Partnerem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey Sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.

 

Źródło: www.sailinglegia.pl

Zdjęcia: Bartek Banaszak oraz Krzysztof Kierzkowski

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.