Strona główna » Regaty o Puchar Leonida Teligi – Barnim Goleniów

Regaty o Puchar Leonida Teligi – Barnim Goleniów

by ZOZŻ

LIII Regaty o Puchar Wieczysty Leonida Teligi: Święto Żeglarstwa na Jeziorze Myśliborskim

Dziś na malowniczym akwenie Jeziora Myśliborskiego odbyły się LIII Regaty o Puchar Wieczysty Leonida Teligi. Choć w tym roku impreza była nieco bardziej kameralna, atmosfera jak zawsze była pełna entuzjazmu i sportowej rywalizacji.

Sędzia główny, Romek Gryglewski, zadbał o sprawny przebieg zawodów, rozgrywając sześć głównych wyścigów. W grupie OPTIMIST B triumfował Iwo Kościołowicz z UKS BSRNIM GOLENIÓW. Na drugim miejscu uplasował się Adaś Krawczyński z SEJK POGOŃ SZCZECIN, a trzecie miejsce zajął Jan Antoniak, również reprezentujący UKS BARNIM GOLENIÓW.

W grupie OPTIMIST SZKÓŁKA zwycięzcą okazał się nasz zawodnik, Jaś Pośpiech. Drugie miejsce wywalczył Kacper Nietupski z SEJK POGOŃ SZCZECIN, a trzecie Franciszek Ostrowski z tej samej drużyny. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za ich wytrwałość i sportowego ducha!

Nie możemy zapomnieć o klasyfikacji drużynowej, gdzie główną nagrodą był zabytkowy puchar przechodni, ufundowany przez brata Leonida Teligi. Po dziesięciu latach puchar wrócił do UKS BARNIM GOLENIÓW. Brawo dla całej drużyny za to niesamowite osiągnięcie!

Szczególne podziękowania należą się również trenerom, którzy wkładają swoje serca w pracę z młodymi sportowcami. Wyjątkowe wyróżnienie należy się Pani trenerce Judycie Malinowskiej, której zaangażowanie i pasja są niezastąpione.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tych wspaniałych zawodach. Gratulujemy zawodnikom, trenerom oraz organizatorom. Wasza praca przynosi niesamowite rezultaty i buduje przyszłość polskiego żeglarstwa. Do zobaczenia w 2025 roku!

Niech zwycięstwa młodych sportowców będą inspiracją dla kolejnych pokoleń!

Powiązane artykuły

Leave a Comment