Damskie Regaty o Bukiet Jeziora Dąbie

„Damskie Regaty o Bukiet Jeziora Dąbie”

To prawdopodobnie jedyna taka impreza w Polsce, a może i na całym świecie. Regaty, które mają jeden warunek – wziąć w nich udział mogą tylko załogi kobiece. 

„Damskie Regaty o Bukiet Jeziora Dąbie” są cykliczną imprezą skierowaną do pań, które chciałby zacząć swoją żeglarską przygodę i do tych, dla których jest to życiowa pasja. Cała impreza wraz z wydarzeniami towarzyszącymi trwa już od września, kiedy organizowane są bezpłatne szkolenia żeglarskie. Zajęcia praktyczne na wodzie odbywają się dzięki nieodpłatnie udostępnianym jachtom klasy Omega. Organizatorem regat przez pierwsze 15 lat była Grażyna Dudarenko, a od 10 lat jest Natalia Maćków. 

W 2021 roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja „Damskich Regat o Bukiet Jeziora Dąbie” w dniach 2 – 3 października. Organizatorzy chętnie pomogą paniom zainteresowanym uczestnictwem w skompletowaniu załogi, zbierając i udostępniając informacje o wolnych miejscach na jachtach.

Wyścigi rozgrywane są w klasie Omega oraz klasie jachtów kabinowych. Organizatorzy za cel stawiają promocję i popularyzację żeglarstwa wśród kobiet jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, a także promocję żeglarskiego charakteru Miasta Szczecin i Jeziora Dąbie.

Opracował: Dariusz Stefek

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

październik 02 2021 - październik 03 2021

Czas

All Day
Jezioro Dąbie

Lokalizacja

Jezioro Dąbie
Szczecin
Kategoria
Jacht Klub AZS

Organizator

Jacht Klub AZS
Telefon
+ 48 91 461 27 34
Email
jkazs.szn@gmail.com
Strona WWW
http://www.jkazs.szn.pl/
QR Code
0 Comments

No Comment.