Puchar Bałtyku Południowego

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

W celu integracji środowiska żeglarskiego, promocji żeglarstwa oraz wzrostu liczby uczestników regat powstał w 2012 roku pomysł wspólnej klasyfikacji jachtów uczestniczących w regatach na wodach Bałtyku Południowego, Zalewu Szczecińskiego, Jeziora Dąbie, Mierzei Wiślanej i Zalewie Kaliningradzkim. Dla realizacji tego pomysłu związki żeglarskie czterech Regionów (Zachodniopomorski, Pomorski, Elbląski i Kaliningradzki) powołały Konferencję Pucharu Bałtyku Południowego. Od 2013 roku Puchar Bałtyku Południowego (PBP) obejmuje klasyfikację sterników jachtów w regatach organizowanych w tych Regionach. Klasyfikacją PBP objętych jest nie więcej niż 6 regat w każdym z Regionów.

Do roku 2019 klasyfikacje prowadzone były w grupach/klasach: ORC, KWR i OPEN. Od 2020 roku postanowiono na okres dwóch lat zrezygnować z klasyfikowania grupy OPEN. Wprowadzona zmiana ma zachęcać żeglarz do bardziej świadomego udziału w regatach. Ściganie się z wykorzystaniem formuł wyrównawczych ma promować poznawanie i stosowanie przepisów regatowych oraz zasad bezpieczeństwa w żeglarstwie. Ma także czynić zadość pierwotnemu zamysłowi, czyli promować współzawodnictwo sterników jednocześnie minimalizując wpływ sprzętu na wynik. Klasyfikacje sporządzane są w kategorii generalnej i morskiej w oparciu o sprawozdania przesyłane przez Organizatorów regat. Do regat morskich zaliczane są te zawody, których trasy większości wyścigów poprowadzone są na wodach morskich, a długość przynajmniej jednego wyścigu wynosi nie mniej niż 20 Mm.

Puchar Bałtyku Południowego w kategorii generalnej zdobywa sternik, który zgromadzi najwięcej punktów w co najwyżej 6 regatach, a w klasyfikacji morskiej sternik, który zgromadzi najwięcej punktów w maksymalnie 3 regatach morskich. Uzyskane punkty mnożone są przez współczynnik trudności regat. Ponadto za start w innym Regionie niż rzeczywiste stacjonowanie jachtu (nie mylić z portem macierzystym) sternicy otrzymują dodatkową bonifikatę. Ostatnim elementem zwiększającym liczbę punktów jest udział regatach, które były najpopularniejsze w poprzednim sezonie. Jeżeli żaden jacht nie zostanie sklasyfikowany w minimum 3 regatach Puchar Bałtyku Południowego uważa się za nierozegrany.
Załączam fotografie Marka Wilczka z XII Regat Unity Line z roku 2012.

Opracował: Dariusz Stefek

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

Sie 05 2021 - Sie 09 2021

Czas

All Day
OSiR Świnoujście Basen Północny

Lokalizacja

OSiR Świnoujście Basen Północny
ul. Jachtowa 72-600 Świnoujście
Port Jachtowy Dziwnów

Lokalizacja 2

Port Jachtowy Dziwnów
ul. S. Żeromskiego 30, Dziwnów
Kategoria
Unity Line

Organizator

Unity Line
Telefon
+48 513 104 017
Email
biuro@regaty-unityline.pl
Strona WWW
http://www.regaty-unityline.pl/
QR Code
0 Comments

No Comment.