Home Amatorski TKKF Olimpia Police

TKKF Olimpia Police

 Ognisko TKKF „Olimpia” formalnie zostało utworzone w 1954 roku. Ale nie przejawiało właściwie żadnego działania. Dopiero w 1961 roku został wybrany zarząd, który rozwinął swoją działalność pod kątem przede wszystkim żeglarstwa.

Na początku w posiadaniu Ogniska były dwie łodzie mieczowe typu „Sharpia”, potem dwie łodzie typu „Słonka” oraz dwie „Omegi”. W styczniu ’67 pod kierunkiem inż. Józefa Czernika zorganizowano pracownię Szkutniczą, gdzie zbudowano trzy „Cadety” i trzy „Optymisty”.
Dzięki aktywności j.kapit.ż.w. dr. Jerzego Morzyckiego organizowano kursy szkoleniowe na stopień żeglarza i sternika.

W 1967 r. rozpoczęła działalność sekcja kajakowa. W tych latach działała także sekcja AikiDo oraz Karate i sekcja gier zespołowych. Jednak kierunki te nie wytrzymały próby czasu. Natomiast w żeglarstwie wytworzyła się kadra, która rozwinęła sekcję żeglarską do rangi klubu.
Organizowano grupowe rejsy żeglarskie „na szlaku tysiąclecia” pod kierownictwem Aleksandra Fliegera. Co roku odbywały się rejsy szkoleniowe pod kierownictwem Leszka Pitry. Wespół z sąsiednim „Świtem” (papiernia Skolwin) organizowano regaty regionalne. Organizowano pływania grupowe, urlopowe oraz biwaki.

Z biegiem lat zbudowano przystań na utwardzonym terenie (kilkaset wywrotek z gruzu i ziemi). Ze słupów w bitych w podłoże i płyt betonowych urządzono nabrzeża do cumowania jednostek pływających. Postawiono kapitanat przystani, maszt łączności radiowej, hangary dla jachtów w ilości 35 sztuk, wybudowano sanitariaty, doprowadzono wodę pitną, energię i oświetlono cały teren.

TKKF Olimpia Police

Komandor: Fras Adam