Home Amatorski Yacht Club Gryfia

Yacht Club Gryfia

Można by powiedzieć, że w okamgnieniu przeżeglowaliśmy przez następne dziesięciolecie klubu. Patrząc z perspektywy czasu to inny okres niż np. lata 80, gdy głównie żeglowaliśmy na Zachód, a żeglarstwo było oknem na świat.

Obecnie koncentrujemy się głównie na imprezach klubowych: regatach oraz wspólnej zabawie w czasie uroczystości otwarcia i zamknięcia sezonu. Nie oznacza to bynajmniej, że tylko do tego się ograniczamy. Dzięki wspólnym rejsom z miłośnikami dawnego Szczecina, skupionymi w portalu Sedina, udało nam się odkryć nasze miasto od strony wody i poznać historię betonowca i stoczni Vulcan.

Czujemy się wodniakami i nawet jak, żeglowanie na chwilę się znudzi to zawsze brakuje nam kontaktu z wodą i naturą. Pewnie dlatego doszło do klubowego spływu kajakowego rzeką Iną. Przy okazji przekonaliśmy się, że przepłynięcie Jeziora Dąbskiego na pagajach przy mocniejszym wietrze, a co za tym idzie – wysokiej fali do łatwych nie należy.

Z racji wieku wielu naszych jednostek regularnie uczestniczymy w regatach oldtimerów Epifanes Trophy. 

Mimo bardzo dorosłego wieku klubu jego członkowie są bardzo aktywni i zaszczepiają żeglarskiego bakcyla wśród młodych adeptów.

Yacht Club Gryfia

Kalendarz ZOZŻ

Wydarzenia Klubu

Nie odnaleziono wydarzeń!