Strona główna » PZŻ po Sejmiku 2018. Nowa strategia rozwoju żeglarstwa

PZŻ po Sejmiku 2018. Nowa strategia rozwoju żeglarstwa

by ZOZŻ

1 PZŻ 2018Obradujący w niedzielę 15 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie L Sprawozdawczy Sejmik PZŻ przyjął do realizacji m.in. „Strategię rozwoju żeglarstwa”, wytyczoną i zaproponowana przez nowy Zarząd Główny. Prowadził całość Prezes PZŻ Tomasz Chamera, a delegaci wszystkich Okręgów i klubów, w tym nasi, wysłuchali i przyjęli sprawozdania za rok 2017, złożone przez Prezesa, wiceprezesów, Skarbnika i Komisję Rewizyjną.

 

Przyjęto wszystkie uchwały i zmiany w Statucie PZŻ. Wręczone też zostały medale i wyróżnienia, w tym dwa dla Agnieszki Skrzypulec, za osiągnięcia w sezonie 2017 roku – Medal za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego, i Wielka Honorowa Nagroda Sportowa PKOL im. Piotra Nurowskiego. Agnieszka w świecie, na regatach, więc odebrał je w jej imieniu Prezes Zbigniew Zalewski (na zdjęciach), trafią do naszej najlepszej w sezonie 2017 krajowej żeglarki być może 12 maja, podczas Inauguracji Sezonu 2018 ZOZŻ (?)
Dodam jeszcze, że we wspomnianej strategii rozwoju żeglarstwa znalazły się zapisy nt. realizowanej już przez Fundację PZŻ-ZOZŻ odbudowy ośrodka w Trzebieży, a także „zagospodarowania” historycznych jednostek – żaglowca „Kapitan Głowacki” i jachtu „Śmiały”. Oby wróciły na oceany… Zapowiedziana też została Konferencja Bezpieczeństwa w Jachtingu 2019, przygotowywana przez szczecińską Akademię Morską i ZOZŻ. Na 68 wpisanych do krajowego Kalendarza regat morskich i wydarzeń żeglarskich PZŻ w roku 2018, aż 23 imprez odbędzie się na naszych zachodniopomorskich wodach. Pomorski Związek Żeglarski zaprasza po sąsiedzku do Gdyni na 14 października br., na odsłonięcie tablicy pamiątkowej kmdr. Tadeusza Siwca, w Alei Żeglarstwa Polskiego…
Płyniemy razem dobrym kursem, jesteśmy jedną drużyną (jak na zdjęciu)…

Relacja i zdjęcia: Wiesław Seidler

Do pobrania: List Prezesa PZŻ, Podziękowanie Prezesa PZŻ

Powiązane artykuły