Strona główna » Etapowe Regaty Turystyczne

Etapowe Regaty Turystyczne

by MarcinMilke

Ponad półwieczna tradycja ERT organizowanych przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski oraz duże grono stałych uczestników, dowodzą żeglarskiego potencjału regionu, trafności pomysłu i sprawności organizacyjnej, która towarzyszy każdorazowo kolejnym edycjom regat.

Odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i trwają od soboty do niedzieli następnego tygodnia. W regatach uczestniczy od 60 do 100 jachtów żaglowych, biorąc pod uwagę liczbę członków załogi, w regatach uczestniczy od 200 do 400 żeglarzy płynących między portami Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. Uczestnicy rywalizują w 8 wyścigach przeprowadzonych zgodnie z przepisami WS – Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2021-2024.

17-25 lipca 2021

57 Etapowe Regaty Turystyczne

Trzebież - Świnoujście - Dziwnów - Kamień Pomorski - Dziwnów - Świnoujście - Wolin - Nowe Warpno - Stepnica -Trzebież

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski zaprasza w dniach 17- 25 lipca 2021 roku  na  57.Etapowe Regaty Turystyczne.

Przewidujemy wędrówkę żeglarską po wodach i portach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Organizacja regat wspierana jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, oraz przez Władze Miast i Gmin, jak również przez Partnerów, którzy wspierają regaty od lat.

Regaty Turystyczne należą do największej imprezy w Polsce i na Bałtyku Południowym.

Do regat dołączają nowe jachty z akwenów bardzo znanych w Polsce takich jak: Mazury, Solina, Gdynia.

Przybywają żeglarze ze śródlądzia z odległej Częstochowy, z Tych, Dąbrowy Górniczej, Łodzi, Przemyśla.

Przypływają również na swoich jachtach żeglarze z Niemiec. 

Regaty cieszą się dużą popularnością. Rozgrywane są w najpiękniejszym miesiącu lata w czasie wakacji i gwarantują tygodniowy żeglarski wypoczynek rodzinny.

Izabella Kidacka

ZGŁOSZENIA na formularzu (załączniki 1-3) będą przyjmowane do środy 30 czerwca 2021 r. w Biurze ZOZŻ na maila: biuro@zozz.org lub ikidacka@zozz.org w jednym pliku PDF z nazwą jachtu, do 16 lipca elektronicznie na stronie zozz.org   lub w Biurze Regat w Trzebieży.

WPISOWE DO REGAT, do 30 czerwca wpisowe wynosi 350 PLN za jacht, 50 PLN od załoganta. Po tym terminie opłata wzrasta do 450 PLN za jacht, 80 PLN od załoganta. Organizator wraz z Gospodarzami Portów gwarantuje nieodpłatne miejsca postoju podczas regat oraz poczęstunek jak również nagrody i puchary dla zwycięzców poszczególnych etapów.

WPŁATY wpisowego: ZACHODNIOPOMORSKI OKRĘGOWY ZWIĄZEK ŻEGLARSKI

NIP: 852-10-89-797,

NR KONTA Bank PEKAO S.A. I/O Szczecin 8212 4038 1311 1100 0043 756940

57.ERT_REGATY2021_ZAWIADOMIENIE

57.ERT REGATY2021_INSTRUKCJA ZEGLUGI

57.ERT ZGŁOSZENIE Załącznik nr 1-3

REGATY zostaną przeprowadzone zgodnie z: Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2021 – 2024 World Sailing, Międzynarodowymi Przepisami Zapobiegania Zderzeniom Na Morzu, Zasadami Organizacji Regat Żeglarskich PZŻ, Przepisami klas ORC i KWR, Przepisami WS Offshore Special Regulations załącznika B, Zaleceniami Polskiego Związku Żeglarskiego w Sprawie Organizacji Zawodów Sportowych w Czasie Pandemii COVID-19, Zawiadomieniem o Regatach i Instrukcją Żeglugi. Regaty będą posiadać licencję i ubezpieczenie Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zobacz krótki film z 56 Etapowych Regat Turystycznych 2020

Przyjmujemy płatność za Regaty przelewem lub kartą w dniu rozpoczęcia imprezy

Wypełnij i wyślij

Formularz zgłoszenia do ERT 2021

* pola wymagane do przesłania formularza