Strona główna » 57. ERT w Starej Rzeźni

57. ERT w Starej Rzeźni

by Wiesław Seidler

57.ERT 2021 – na zachodniopomorskich szlakach…

…i w Starej Rzeźni

Od dziesięcioleci są sztandarową, największą imprezą żeglarską w naszym Okręgu, nieprzerwanie organizowaną przez ZOZŻ.  Etapowe Regaty Turystyczne tradycyjne łączą w sobie sportowe, regatowe emocje, z tygodniową turystyczną i rodzinną eskapadą pomiędzy marinami i przystaniami jeziora Dąbie, Zalewu Szczecińskiego i Zatoki Pomorskiej. Regaty gromadzą corocznie kilkadziesiąt załóg, a ich współorganizatorami są włodarze gmin goszczących żeglarzy, w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Imprezie towarzyszy coroczny już konkurs fotograficzny, któremu patronuję niezmordowana Sędzia Główna  regat Izabela Kidacka (na zdjęciu). Właśnie w Sali Konferencyjnej w Starej Rzeźni prezentowana jest wystawa zwycięskich nastrojowych fotografii, z trasy tegorocznych już 57. ERT (na zdjęciach). Wystawę można oglądać do 26 września br.

Komisja konkursowa wybrała i przyznała miejsca w trzech kategoriach prac: „Na wodzie”, „Na lądzie”, oraz „Na wschód i zachód słońca”. Autorami nagrodzonych zdjęć są:

PIERWSZE miejsca:

  • nr 8  Piotr Jurszo  (SKR)
  • nr 15 Piotr Smoliński (Talaja)
  • nr 18 Paulina Guza (…)

DRUGIE miejsca:

  • nr 16 Piotr Smoliński (Talaja)
  • nr 17 Agnieszka Skrzecz (Guesswork)
  • nr 2 Izabella Kidacka (SKR)

TRZECIE miejsca:

  • nr 14 Witold Protas (Rudzik)
  • nr 6 Marek Łosiński (Falkor)
  • nr 10 Jarosław Szatkowski (to zdjęcie i nr 5 tego samego autora otrzymało najwięcej polubień  na stronie Fotofon).
Komisja przyznała też nagrodę publiczności. 

Wszystkim autorom gratulujemy i zapraszamy na rozdanie nagród w dniu 26.września br.,  o godzinie 12.00, w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Przewidziane jest nagrodzenie wszystkich autorów fotografii oraz przerwa na kawę.

ZAPRASZAMY 

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski
Etapowe Regaty Turystyczne
Pomorze Zachodnie

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski
Szanty FAN
Foto FAN

 

Specjalnym gościem wystawy była nasza srebrna medalistka olimpijska Tokio 2020 Agnieszka Skrzypulecuhonorowana – podczas specjalnej konferencji prasowej, 20 bm. – tytułem Ambasadora Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Dobry przykład dla młodych żeglarzy, i promocja naszych atrakcyjnych śródlądowo – morskich akwenów i szlaków żeglarskich…

 Zdjęcia: Wiesław Seidler i archiwum ZOZŻ/ERT

Powiązane artykuły

Leave a Comment