Strona główna » Dołącz do załogi Szczecina. To ostatnia szansa!

Dołącz do załogi Szczecina. To ostatnia szansa!

by ZOZŻ

ReprezentujTrwa nabór do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2018. Chętni do przeżycia żeglarskiej przygody na Fryderku Chopinie, Darze Szczecina i Utrice mają jeszcze tylko 12 dni na zgłoszenia. Rekrutacja trwa do 8 maja. Jeszcze nie wszystko stracone. Szczecińskie Centrum Żeglarskie wciąż szuka odważnych młodych osób do wzięcia udziału w tegorocznych regatach The Tall Ships Races 2018, które rozpoczną się w duńskim Esbjerg, skąd załogi popłyną do norweskiego Stavanger, a swoje żeglarskie zmagania zakończą w holenderskim Harlingen.

Przed zaokrętowaniem załoganci wezmą udział w szeregu szkoleń i warsztatów. Będą ćwiczyć pracę w zespole, poznają zasady panujące na pokładzie. Załoga zapozna się ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Nie zabranie zadań artystycznych, które pomogą w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta.
Podczas wielu godzin spędzonych na morzu reprezentanci poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także – jako pełnoprawna załoga – będą uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych i trapowych.

Kto może dołączyć do granatowo – bordowej załogi? Szczecińskie Centrum Żeglarskie poszukuje osób, które najpóźniej 1 czerwca 2018 będą miały ukończony 15. rok życia (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby w grupie wiekowej od 15 do 25 lat), mieszkają, pracują lub uczą się w Polsce (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające, uczące się, pracujące w Szczecinie), posiadają zdolności i umiejętności artystyczne, sportowe lub żeglarskie, są odpowiedzialne i zaangażowane w pracę i podjęte działania, są kreatywne, otwarte na ludzi i świat, znają języki obce w stopniu komunikatywnym, posiadają dobry stan zdrowia, umieją pływać wpław, chcą przeżyć niezapomnianą przygodę.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy odwiedzić stronę internetową www.ttsr.eu i wejść w zakładkę reprezentacja. Tam znajdują się szczegółowe warunki udziału, regulamin oraz cennik. Miasto Szczecin pokrywa część kosztów rejsów odbywających się w ramach The Tall Ships Races 2018. Pozostałą część ponoszą sami załoganci. Kwoty uzależnione są od etapu, wieku i wybranej jednostki.

Pytania dotyczące rekrutacji można również kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +48 91 460 08 44 wew. 22.
Nie przegap okazji i wystartuj w regatach w barwach Szczecina. Żeglarska przygoda jest na wyciągnięcie ręki!

Mateusz Lipka
rzecznik prasowy Centrum Żeglarskie

Powiązane artykuły