Strona główna » To już 12. sezon Polish Match Tour 2018! Start w Rybniku, potem Szczecin i Świnoujście!!!

To już 12. sezon Polish Match Tour 2018! Start w Rybniku, potem Szczecin i Świnoujście!!!

by ZOZŻ

PMT Patryk 2018Już 7 kwietnia br. rozpocznie się kolejny 12. sezon Polish Match Tour – czyli cyklu regat match racingowych, zaliczanych do rankingu Pucharu Świata Federacji World Sailing. Tegoroczny projekt obejmuje organizację siedmiu regat w Rybniku, Szczecinie i Świnoujściu. Pierwsze dwie wstępne imprezy regatowe odbędą się w kwietniu w Rybniku, następne już klasyczne trzy regaty będą w Szczecinie i w Świnoujściu (kwiecień/maj i czerwiec), z Mistrzostwami Polski we wrześniu w Szczecinie! Do ostrej regatowej walki przygotowuje się team Patryka Zbroi – 8. sternika w rankingu World Saling (WS)

Dwie wstępne imprezy odbędą się w kwietniu Rybniku, na jachtach Skippi650. Pierwszymi będą regaty połączone z Akademią Regatową i szkoleniem meczowym dla nowych polskich załóg. Kolejne to już międzynarodowa impreza Spring Cup rangi Grade3, z załogami z Niemiec, Portugalii, Danii i Nowej Zelandii.

Kolejne trzy imprezy to już klasyczne regaty, najpierw na przełomie kwietnia i maja w Szczecinie, na jachtach TOM28 – WarmUp i Szczecin Match Race, oraz w czerwcu Świnoujście Match Race. Wszystkie zachodniopomorskie imprezy będą bardzo mocno obsadzone załogami z całego świata, plasującymi się w czołówce rankingu World Sailing. Zobaczymy sterników z czołowej 10. i 20. rankingu z całej Europy, ale również z USA i Australii. Dodatkowo regaty w Szczecinie będą zaliczane do światowego cyklu Match Racing Super League, a w Świnoujściu do cyklu European Match Race Tour.

Najważniejsza impreza dla krajowych zawodników, czyli Mistrzostwa Polski, odbędą się we wrześniu w Szczecinie, już po raz piąty organizowane przez Polish Match Tour. Będzie to impreza rangi Grade2, na której zobaczymy czołówkę Polaków i cztery załogi z czołówki światowej. Zakończenie sezonu meczowego PMT już tradycyjnie odbędzie się w październiku, ponownie na ciepłych wodach Zalewu Rybnickiego, podczas Rybnik Match Race, grade3. Powraca również klasyfikacja łączna cyklu dla sterników, a składać się będą na nią punkty zależne od rangi regat. Na zwycięzcę sezonu czekać będzie Trofeum Przechodnie PMT.

Kalendarz Regat Polish Match Tour 2018:
– Akademia Regatowa (7-8 kwietnia – Rybnik)
– Spring Cup (14-15 kwietnia – Rybnik)
– WarmUp (28-29 kwietnia – Szczecin)
– Szczecin Match Race (30 kwietnia-1 maja – Szczecin)
– Świnoujście Match Race (22-24 czerwca – Świnoujście)
– Open Polish Championship (21-23 września – Szczecin)
– Rybnik Match Race (20-21 października – Rybnik)

– Tegoroczna, dwunasta edycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Po okresie spadku ilości zawodników, czyli po wprowadzeniu katamaranów do cyklu World Tour, obecnie widać wyraźny powrót zawodników do klasycznego ścigania. Ale widać też nowe pokolenie, nową falę zawodników a to bardzo cieszy, bo konkurencja się wzmaga i rywalizacja nabiera kolorytu. Przed nami długi ale mocny sezon – powiedział Maciej Cylupa, organizator regat.
– Po zimowym okresie przygotowań, jesteśmy mocno wygłodzeni i czekamy na początek sezonu żeglarskiego. Regaty organizowane przez PMT w Szczecinie i Świnoujściu to stały punkt naszych meczowych planów. Cieszymy się też, że w tym roku wszystkie imprezy PMT są bardzo dobrze obsadzone, bo rywalizacja na najwyższym poziomie daje zawsze najwięcej frajdy. Nie możemy się już doczekać pierwszych startów! – przyznał Patryk Zbroja, 8 sternik w rankingu World Saling (…)

Partnerami Polish Match Tour są D.A.D – Texet Polska, Pomorze Zachodnie, North-East Marina, Świnoujście, Szczecin, Rybnik oraz AVA, Harken, Bryt Sails, THIS1, Centrum Żeglarskie Szczecin i wodoaktywni.com. Organizatorem regat jest firma MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego – Polish Match Tour. Bieżące informacje można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu www.polishmatch.pl lub na profilu www.facebook.com/PolishMatchTour.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2018 cykl składa się z 7 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim, a regaty są zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Żeglarską World Sailing.

Materiały prasowe PMT. Fot. MT Partners/pya.org.pl

Powiązane artykuły