Strona główna » PODNIESIENIE BANDERY W YACHT KLUBIE POLSKI SZCZECIN

PODNIESIENIE BANDERY W YACHT KLUBIE POLSKI SZCZECIN

by Janusz Charkiewicz

ROZPOCZĘCIE UROCZYSTOŚCIUroczyste podniesienie bandery w YACHT KLUBIE POLSKI SZCZECIN, z udziałem Komandora i Członków Zarządu Głównego YKP oraz komandorów Klubów zrzeszonych w Związku YACHT KLUB POLSKI, odbyło się w dniu 21 maja 2018 r. na przystani Marina Club w Szczecinie.

Gości powitał Komandor YKP SZCZECIN Marcin Raubo podkreślając, że uroczystość
odbywa się w 25 rocznicę reaktywacji YACHT KLUBU POLSKI SZCZECIN co miało miejsce w dniu 9 stycznia 1993 r.

Przy dźwiękach Hymnu bandera została podniesiona a Komandor Marcin Raubo sezon żeglarski 2018 ogłosił za otwarty.

Następnie w imieniu całej społeczności żeglarskiej Szczecina i Pomorza Zachodniego, Prezes ZOZŻ Zbigniew Zalewski złożył serdeczne gratulacje z okazji wspaniałego Jubileuszu jakim jest 70-lecie powstania oraz 25-lecie reaktywacji YKP SZCZECIN, jednego z najstarszych i najlepszych w naszym Okręgu. Serdecznie podziękował za wyjątkową wieloletnią pracę, sukcesy i dokonania na rzecz rozwoju i promocji szczecińskiego i zachodniopomorskiego żeglarstwa, najpierw w trudnych latach budowy polskiego żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim, w latach 1947 – 1951 a następnie od 1993 roku. Podkreślił, że osiągnięcia Klubu to przykład dobrej roboty, żeglarskiej roboty, dla dobra naszego morskiego regionu i morskiej Polski, doskonale wpisujące się w 100-lecie Niepodległości RP, z działającym od 1924 roku YACHT KLUBEM POLSKI, którego tradycje Klub kontynuuje. Na zakończenie prezes Zbigniew Zalewski jeszcze raz podziękował za to z całego serca i życzył jeszcze wielu dalszych owocnych lat działalności i inicjatyw żeglarskich na ladzie i na morzu, na chwałę polskiej bandery, a także naszego Okręgu, Szczecin i Pomorza Zachodniego.

Gratulacje i życzenia złożyli również przedstawiciele Klubów zrzeszonych w Związku
YACHT KLUB POLSKI, władz miasta i województwa.

Stanisław Żyła, jeden z członków założycieli YKP SZCZECIN, długoletni Komandor, otrzymał Godność Członka Honorowego YACHT KLUBU POLSKI SZCZECIN.

Oficjalną część uroczystości zakończył chrzest klubowego jachtu klas Star – s/y 'DELFIN’.

Janusz Charkiewicz

Powiązane artykuły