Strona główna » Przywitanie w Polsce Szymona Kuczyńskiego – zdobywcy rekordu świata

Przywitanie w Polsce Szymona Kuczyńskiego – zdobywcy rekordu świata

by ZOZŻ

2018 05 22 Northman plakat A3 finish Kamien PomorskiMarina Kamień Pomorski dopiero co powitała Mateusza Stodulskiego i Sputnika III, a już w najbliższą sobotę 9 czerwca o godzinie 17.00 powita Szymona Kuczyńskiego i jego Atlantic Puffina. Nic dziwnego, że ci dwaj znakomici żeglarze kończą swoje wielkie rejsy w Kamieniu Pomorskim. Są wszak członkami Jacht Klubu Kamień Pomorski  i oficjalnymi Ambasadorami Mariny Kamień Pomorski. Dla obu jachtów Kamień Pomorski jest portem macierzystym. Wracają więc do siebie, do domu.

Szymon Kuczyński ustanowił rekord świata w samotnej, bez zawijania do portu, okołoziemskiej żegludze na najmniejszym jachcie w historii! Ten trudnego wyczynu udało mu dokonać na niewielkim jachcie Maxus 22 (długość 6,36 m), wyprodukowanym w polskiej stoczni Northman.
Atlantic Puffin powinien przekroczyć most w Dziwnowie o godzinie 16.00. Pierwsi powitają Go żeglarze i motorowodniacy, którzy zdecydują się asystować mu na wodzie. Na Zalew Kamieński, skąd będzie widoczny z Kamienia Pomorskiego, wpłynie około godziny 16.30. W tym momencie z Mariny Kamień Pomorski odpalony będzie salut armatni. Do mariny Atlantic Puffin powinien wpłynąć około godziny 17.00. Jacht zacumuje wewnątrz mariny przy pomoście A położonym najbliżej molo. Przywitanie Szymona Kuczyńskiego uświetni Orkiestra Marynarki Wojennej ze Świnoujścia.

W trakcie ceremonii powitania Atlantic Puffina będzie można na stoisku Wydawnictwa MORKA kupić książkę autorstwa Szymona Kuczyńskiego i Dobrochny Nowak „Dookoła Świata o tak, o … „ a następnie postarać się o autograf lub dedykację autorów. Na specjalnie przygotowanej ściance będzie można zrobić sobie zdjęcie z Kapitanem Szymonem. Będzie „Piracka Przygoda” dla najmłodszych. W końcu będzie można zwiedzić Atlantic Puffina – najmniejszy jacht w historii światowego żeglarstwa, który opłynął świat bez zawijania do portu. A na zakończenie, przy Pubie Messa, Szymon opowie o swoim rejsie i zaprezentuje pokaz slajdów. Dzień zakończymy żeglarską biesiadą i ogniskiem.
W tym dniu po prostu warto być w Marinie Kamień Pomorski. Tym bardziej, że dla wszystkich żeglarzy, którzy zdecydują się asystować Atlantic Puffinowi we wpłynięciu do mariny, gospodarze przygotowali darmowy postój w dniach 9-10 czerwca, pamiątkową banderkę #GoSzymon od stoczni Northman (do wyczerpania zapasów).
Tekst: Marek Świderski

Zdjęcia: Marcin Zaborowski, Northman

Powiązane artykuły