Strona główna » Szczecin – Trzebież PZŻ/ZOZŻ 2019. Wizyta i Konferencja Prasowa Prezesa PZŻ

Szczecin – Trzebież PZŻ/ZOZŻ 2019. Wizyta i Konferencja Prasowa Prezesa PZŻ

by ZOZŻ

1 Komf.PZZ ZOZZ 2019Była to udana gospodarcza wizyta Prezesa PZZ Tomasza Chamery na Pomorzu Zachodnim, w dn. 20-22 marca 2019, wpisująca się w obchody 95-lecia PZŻ i bieżącą działalność nowego Zarządu PZŻ. To właśnie finalizowany właśnie kompleksowy remont i modernizacja Portu Jachtowego Trzebież jest jedną z wiodących inwestycji i zadań PZŻ, obok Portu Jachtowego w Gdyni i bazy szkoleniowej PZŻ w Górkach Zachodnich. Całe nasze środowisko czeka na „powrót” byłego wiodącego COŻ PZŻ Trzebież na żeglarską mapę Polski i to się właśnie dokonuje, staraniem powołanej na bazie porozumienia PZŻ-ZOZŻ Fundacji Port Jachtowy Trzebież., przy znaczącym wsparciu ze strony Marszałka Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, i przychylności burmistrza Polic Władysława Diakuna. Zakończenie i odbiór inwestycji zaplanowane jest na 15 maja br., a już 11 maja odbędzie się w trzebieskiej zmodernizowanej marinie centralne ogólnopolskie Otwarcie Sezonu PZŻ 2019!

Podczas swojej wizyty Prezes T. Chamera odwiedził i rozmawiał z gospodarzami mariny i portu, a także z Burmistrzem Polic, gospodarzem terenu, i z przedstawicielami Zarządu ZOZŻ. Razem z Prezesem ZOZŻ Zbigniewem Zalewskim, i Zbigniewem Jagniątkowski z Fundacji Port Jachtowy Trzebież, był tez specjalnym gościem zorganizowane przy tej okazji Konferencji Prasowej, w gościnnej siedzibie Związku Portów i Przystani Jachtowych w Szczecinie (na zdjęciu). Tematem wystąpień i dyskusji były m.in. ogólnopolskie obchody 95-lecia PZŻ, w tym krajowe Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2019 PZŻ w Trzebieży, aktualny stan modernizacji Portu Jachtowego Trzebież, oraz kalendarz wydarzeń w Sezonie Żeglarskim ZOZŻ 2019 (tezy wystąpienia Prezesa ZOZŻ w załączeniu – do pobrania). Zaproszeni dziennikarz mieli sporo pytań…

Prace postępują i odbudowa kultowej mariny oraz ośrodka szkoleniowego w Polsce jest coraz bliższa realizacji, wielokrotnie podkreślał Pres T. Chamera. – „Port Jachtowy Trzebież, jako składnik majątku PZŻ, musi odbudować swój mocno nadszarpnięty w ostatnich kilkunastu latach wizerunek. Modernizacja obiektu stanowi jeden z najważniejszych punktów na liście priorytetów naszej działalności. Obraliśmy kurs na rozwój polskiego żeglarstwa i nie zamierzamy z tego kursu zbaczać…”

Przypomnijmy, że projekt realizowany jest w oparciu o środki UE, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, przy znacznym udziale finansowym PZŻ, a w zakresie zabudowy terenu inwestycja będzie realizowana także we współpracy z władzami Gminy Police. Realizacja projektu pozwoli na konsolidację mariny w Trzebieży z Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim. Rozwiązania technologiczne zastosowane przy realizacji projektu promują najlepsze sprawdzone wzorce oraz spełniają wymogi wynikające z obowiązujących polskich i europejskich norm oraz przepisów ochrony środowiska. Projekt zakłada ponadto zastosowanie technologii i urządzeń spełniających normy ekologiczne Unii Europejskiej.

Dodam, że była to już kolejna wizyta Prezesa T. Chamery w Trzebieży i w Szczecinie, podobnie jak był gościem na Podsumowaniu Sezonu ZOZŻ w 2016 r., w „Jachtowej”, będącej wraz z Mariną Gocław majątkiem ZOZŻ; wręczał tam m.in. nagrody najlepszym żeglarzom i działaczom ZOZZ (na zdjęciu).
Zapraszany ponownie do Szczecina, na Okręgową Inaugurację Sezonu ZOZŻ, w niedzielę 5 maja, o godz. 11.45, przy Maszcie Maciejewicza, na nadodrzańskim Bulwarze Gdyńskim, i na wspomniane ogólnopolskie Otwarcie Sezonu PZŻ 2019, w sobotę 11 maja, o godz. 11.00, w „nowym” Porcie Jachtowym Trzebież! Do zobaczenia…

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Powiązane artykuły