Strona główna » XIII. Zlot Oldtimerów 2019. Dwugodzinne rejsy po Odrze

XIII. Zlot Oldtimerów 2019. Dwugodzinne rejsy po Odrze

by ZOZŻ

Rejsy (2)Wycieczki kultowymi oldtimerami stały się już nieodłącznym elementem szczecińskich Dni Morza. Mieszkańcy i turyści będą mieli niepowtarzalną okazję nie tylko ich zwiedzania ale i odbycia dwugodzinnych rejsów po Odrze (WS)

Już po raz XIII. Dniom Morza towarzyszył będzie Zlot Oldtimerów. Spośród wszystkich 28 jednostek, które przypłyną do Szczecina, aż 17 to właśnie oldtimery. Oldtimery to jednostki zbudowane przed 1951 rokiem, które miały różne przeznaczenie – były barkami, kutrami rybackimi, holownikami, stateczkami handlowymi, ratowniczymi czy lodołamaczami. Obecnie – po przebudowie – służą jedynie rekreacji i cieszą oko. Wszystkie jednostki będą wcześniej witane salutem branderowym na stacji pilotów, zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową. Każda z załóg będzie miała także swojego opiekuna -oficera łącznikowego.

Mieszkańcy i turyści będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzania oldtimerów przycumowanych przy Nabrzeżu Jana z Kolna i na Łasztowi, a także odbycia dwugodzinnych rejsów po Odrze. Piękne jednostki na niezwykłej trasie przyjmą na swoje pokłady łącznie ok. 1000 osób. Warto zatem zaopatrzyć się w bilet i zarezerwować trochę czasu, by móc podziwiać Szczecin od strony wody, w wyjątkowej scenerii masztów i żagli, z pokładów m.in. „Antici”, „Baltic Beaty”, „Bonawentury”, „Zawiszy Czarnego” czy „Wissemara”, i innych. Rejsy oldtimerami zaplanowane są na sobotę i niedzielę. Bilety na rejsy w cenie 25 zł ulgowy, i 30 zł normalny, będzie można nabyć w punktach sprzedażowych na terenie imprezy.

Dni Morza_Sail Szczecin 2019 odbędą się na Łasztowni oraz na Wałach Chrobrego, w dniach 14 – 16 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, w tym program, plan imprezy i opisy poszczególnych atrakcji umieszczone są na stronie internetowej www.dnimorza.szczecin.eu oraz na Facebook’u Sail Szczecin.

Z pozdrowieniami Celina Wołosz
rzecznik prasowy Dni Morza Sail Szczecin 2019

Dni Morza 2019

Powiązane artykuły