Strona główna » Kto zdobędzie Puchar Magnolii?

Kto zdobędzie Puchar Magnolii?

by ZOZŻ

1 Magnolia Fot W.SeidlerTe regaty co roku przyciągają jachty różnych klas. Tak będzie też w najbliższą sobotę i niedzielę 8-9 czerwca, na wodach Jeziora Dąbie, gdzie żeglarze zmierzą się w Regatach o Puchar Magnolii

Przed nami kolejny weekend pełen sportowych zmagań. Tydzień temu na Jeziorze Dąbie rywalizowali ze sobą młodzi żeglarze, a teraz przyszedł czas na starszych. Każdego roku w regatach o Puchar Magnolii startuje około 30 jachtów, w kilku kategoriach. Patronką regat jest nasza słynna, szczecińska s/y „Magnolia” (na zdjęciu) – ponad 50-letni jacht, zbudowany w latach 1965/66, w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej. Ta jednomasztowa drewniana Vega jest własnością Miasta Szczecin, jako jacht szkoleniowy byłego Ośrodka Morskiego Pałacu Młodzieży (obecnego Centrum Żeglarskiego), a w swojej bogatej historii ma w dorobku m.in. niezwykłe wyprawy oceaniczne, do Murmańska i wokół Islandii, a także udane starty w „tolszipach”. Od 1996 roku bierze też udział w rejsach z laureatami Szkolnych Kół Edukacji Morskiej. Obecnie kapitanem tego wyjątkowego jachtu jest młody, lecz zaprawiony w boju żeglarz Przemek „Patent” Dziarnowski, wychowanek Centrum Żeglarskiego.

Na regaty zapraszamy jachty startujące w klasach:
KWR I, KWR II, KWR III; oraz Open I – do 8 m, i Open II – od 8,01 m.
Zgłoszenia będą przyjmowane na przystani Centrum Żeglarskiego w dniach: 07.06.2019 r. w godzinach: 18.00-20.00, oraz 08.06.2019 r. w godzinach: 8.00-9.00.

PROGRAM STARTÓW: Start do I wyścigu: sobota (08.06.) godzina 11:00
· Pierwszy start II dnia: niedziela (09.06.) godzina 10:00.
Regaty mają charakter przyjaznej i zdrowej żeglarskiej rywalizacji. Wśród jachtów zostaną rozlosowane rzeczowe nagrody ufundowane przez sponsorów. Do wygrania będzie m.in. lodówka turystyczna. Organizatorem regat jest Centrum Żeglarskie, przy współpracy Klubu Sportowego Centrum Żeglarskie. Partnerem regat jest Centrum Webasto oraz firma Oderman.

Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie
Zdjęcie: Wiesław Seidler

Powiązane artykuły