Strona główna » Nagroda Przyjaznego Brzegu 2019. Przyjmowanie zgłoszeń do końca grudnia

Nagroda Przyjaznego Brzegu 2019. Przyjmowanie zgłoszeń do końca grudnia

by ZOZŻ

3 Nowe WarpnoTrwa kolejna, już 16. edycja konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu, organizowanego przez PTTK, we współdziałaniu z PZŻ i innymi partnerami, pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Zgłoszenia – jak zwykle – przyjmowane są do końca grudnia 2019

O nagrodę mogą ubiegać się działające chociażby przez jeden sezon inwestycje, szczególnie mariny i przystanie jachtowe, stanice kajakowe, ponadto przedsięwzięcia związane z zagospodarowaniem i znakowaniem szlaków wodnych, a także inicjatywy koncentrujące się na promocji polskich szlaków wodnych, w tym różnego typu wydawnictwa.

Zgłaszane mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i prawne (kluby, organizacje, firmy, instytucje państwowe i samorządowe itd.). Wieloletnia tradycja Konkursu dowodzi, iż w Polsce jest wiele nadbrzeży, miejsc i inicjatyw, które dzięki zaangażowaniu pasjonatów, inwestorów jak i dzięki wizjonerskim gospodarzom polskich gmin, wsi i miast, przeżywa swój renesans, stanowiąc obowiązkowe pozycje na mapach turystycznych polskich szlaków wodnych.
Mamy nadzieję, że XVI edycja, prestiżowego już konkursu wyróżni się napływem wielu zasłużonych rekomendacji spośród których Jury będzie mogło wybrać te najlepsze, modelowe kandydatury, jako laureatów obecnej edycji. Zainteresowanych szczególnym wyróżnieniem takich miejsc, zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu zamieszczonym na stronie: http://polskieszlakiwodne.pl/nagroda_przyjaznego_brzegu oraz nadsyłanie swoich zgłoszeń w formie elektronicznej jak i drukowanej, na wskazane w Regulaminie adresy.

Do końca roku jest jeszcze sporo czasu, aby poznać nowych gestorów przystani, spotkać ludzi, którzy wiele robią dla polskiej turystyki wodnej, odnaleźć samorządy lokalne, które postanowiły budować na swym terenie obiekty pomocne wodniakom. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”, na Gali w marcu 2020 r. Zachęcamy i zapraszamy do składania zgłoszeń do 31 grudnia 2019 r.
Z wodniackim pozdrowieniem

Dyrektor Centrum Turystyki Wodnej PTTK Wojciech Skóra
Autor: mat. Organizatorów

PS: Wśród dotychczasowych laureatów tej prestiżowej nagrody jest już sporo zachodniopomorskich gmin, marin i inicjatyw żeglarskich, w tym m.in. – tylko w edycjach 2017 i 2018 – Nowe Warpno, Marina Wapnica w Międzyzdrojach, Drawsko Pomorskie, Miasto Szczecin (za organizację niezapomnianych finałów międzynarodowych regat TTSR), i kpt.ż.w. Włodzimierz Grycner (niezmordowany komodor Flisów Odrzańskich, za promocję Odry w Polsce i na świecie). Miejmy nadzieję, że w 16. edycji 2019 roku dołączą kolejni nasi laureaci (WS).
Na zdjęciach: mariny w Wapnicy i Nowym Warpnie. Foto: Wiesław Seidler

Powiązane artykuły