Strona główna » Kolejni żeglarze w programie team100!

Kolejni żeglarze w programie team100!

by ZOZŻ

Wicepremier Piotr Glinski Minister Witold Banka oraz Prezes Filip Rdesinski razem ze sportowcami na scenie 715be9f7 855x590W środę 3 października 2018 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wraz z prezesem Polskiej Fundacji Narodowej Filipem Redesińskim oficjalnie ogłosili powiększenie liczby beneficjentów Programu team100 o kolejnych 48 sportowców, w tym zawodników z niepełnosprawnościami i łącznie program obejmuje już 250 zawodników.
Do tego grona dołączyło pięcioro naszych żeglarzy. Są to pływająca w klasie 49erFX Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk), Lidia Sulikowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) z klasy RS:X, Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) z klasy Laser Radial oraz Kacper Paszek i Bartosz Reiter z klasy 420.

Łącznie beneficjentami programu team100 jest już ośmioro naszych zawodników. Wcześniej w tej grupie znalazły się rywalizujące w klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) i Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) oraz Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) z klasy 49erFX.

Team100 jest programem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Fundacji Narodowej, realizowanym we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Główny cel projektu to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych w dyscyplinach olimpijskich, którym oprócz szkolenia związkowego jest zapewniana dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania.
Beneficjenci objęci programem w każdym roku otrzymują wsparcie w wysokości ok. 40 tysięcy złotych, którymi refundują np. opiekę lekarską, suplementację, zakup sprzętu, studia, wynajem mieszkania.

Źródło www.pya.org.pl

Powiązane artykuły