Strona główna » Już do nas płyną!

Już do nas płyną!

by ZOZŻ

500 mil morskich i tylko dwanaście dni na dopłynięcie do Szczecina. Pierwszy etap Regat Bałtyckich właśnie się rozpoczął. Żaglowce wypłynęły z Tallinna i kierują się do litewskiej Kłajpedy.

Regaty na Bałtyku to jedne z najchętniej wybieranych wydarzeń przez wielkie żaglowce. Mimo odwołania regat the Tall Ships Races 2021, trzy porty – Tallinn, Kłajpeda i Szczecin – postanowiły połączyć siły i wspólnie zorganizować Regaty Bałtyckie 2021.

Start Regat Bałtyckich został połączony z estońskim świętem – SAIL Tallinn x The All Ships Races Tallinn 2021. Przez cały weekend żaglowce uczestniczące w wyścigu mogły korzystać z gościnności tallińskiego portu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na lądzie. Gospodarze zadbali także o spotkania z kapitanami i załogami. W niedzielne popołudnie, uformowane w widowiskową paradę jednostki opuściły estoński port, by w kolejny weekend dobić do Kłajpedy, gdzie rozpocznie się drugi etap Regat. W litewskiej stolicy załogi będą uczestniczyć w Klaipéda Sea Festival 2021.

Wśród żaglowców płynących do Szczecina znajdują się m.in. Shtandart, Brabander, Fryderyk Chopin, Pogoria czy Zawisza Czarny. W regatach nie zabrakło także naszego Daru Szczecina z granatowo-bordową reprezentacją.

Już od czwartku, 29 lipca będziemy wypatrywać na horyzoncie żaglowców, które zakończą Regaty Bałtyckie w Szczecinie i zagoszczą na naszym wydarzeniu Żagle 2021. Żeglarski Szczecin Zaprasza!

Celina Wołosz
Rzecznik Prasowy
Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o. o.

Powiązane artykuły

Leave a Comment