Strona główna » „Tolszipy” znowu przy Wałach Chrobrego!!!

„Tolszipy” znowu przy Wałach Chrobrego!!!

by ZOZŻ

Szczecin jednym z sześciu gospodarzy The Tall Ships Races 2024!

 

Dobra wiadomość dla całego naszego i krajowego środowiska żeglarskiego – rewelacyjne szczecińskie finały „tolszipów” ponownie zagoszczą przy Wałach Chrobrego i na Łasztowi!!! Co prawda poczekamy na to największe światowe święto żeglarskie aż do czerwca-sierpnia 2024, ale „toilszipowy” zegar został już włączony. Będzie się działo.  Liczymy na kolejne sukcesy i zwycięstwa młodzieżowej reprezentacji Szczecina, i innych szczecińskich jachtów i załóg… (WS)

Poniżej komunikat organizatorów – STI (Źródło: gospodarkamorska.pl)

We’re excited to announce the six Host Ports of The Tall Ships Races 2024. https://t.co/dEGERvXgWT — The Tall Ships Races (@TallShipsRaces) October 20, 2021

Organizatorzy zlotu żaglowców The all Ships Races poinformowali, że Szczecin będzie jednym z gospodarzy edycji, która odbędzie się w 2024 roku.

The Tall Ships Races powróci na Bałtyk po siedmiu latach – po raz ostatni na tym morzu zlot połączony z regatami odbył się w 2017 roku. Z powodu pandemii anulowana została edycja 2021. W 2024 roku gospodarzami imprezy będzie sześć bałtyckich miast. Poza Szczecinem, w imprezie uczestniczyć będą Kłajpeda, Helsinki, Talin, Turku i Mariehamn.

The Tall Ships Races 2024 rozpocznie się we czwartek 27 czerwca i potrwa do poniedziałku 5 sierpnia.

– Jesteśmy pewni, że porty przyjmą nasza międzynarodową flotę z całym ich morskim dziedzictwem, zaangażowaniem w rozwój młodzieży i duchem przygody, który idzie w parze z naszymi wartościami międzynarodowej przyjaźni i zrozumienia – powiedział Alan James, dyrektor operacyjny Tall Ships Races. – Po niefortunnym odwołaniu The Tall Ships Races 2021, które miało się odbyć na Morzu Bałtyckim, cieszymy się, że możemy wrócić po siedmiu latach i przynieść majestatyczny i niepowtarzalny spektakl największego, bezpłatnego, rodzinnego festiwalu w Europie.

Podczas ostatniej bałtyckiej edycji zlotu, jednym z gospodarzy regat był również Szczecin, który regularnie pełni tę funkcję. Tego roku miasto pełniło także rolę głównego gospodarza zlotu. Okazjonalnie impreza pojawiała się także w Gdańsku i Gdyni. The Tall Ships Races to międzynarodowy zlot żaglowców, połączony z regatami. Impreza została zapoczątkowana w 1938 roku przez szwedzkiego kapitan Arnolda Schumburga. Odbywające się w ramach zlotu regaty w swojej historii wygrywały „Dar Pomorza” (1972 i 1980) oraz „Dar Młodzieży” (1982).

Na zdjęciach: ponownie w Szczecinie    Foto: Wiesław Seidler

Powiązane artykuły

Leave a Comment